reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
YILMAZ IŞIK TÜM YAZILARI

Türkiye güzel bir Pazar gününe değişimle uyandı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Türkiye güzel bir Pazar gününe değişimle uyandı!
reklam

Bugün 05 Kasım 2023, Pazar. Türkiye Cumhuriyeti,   dün cumartesiden başlayan bir lodos fırtınasının ardından sakin bir Pazar gününe yeni ve çok önemli bir  değişimle uyandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu siyasi partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 8. Genel Başkanı  olarak 49 yaşındaki genç bir siyasetçi olan  Manisalı Eczacı Özgür Özel oldu.

Özgür Özel bu güzel Pazar gününden itibaren artık Türkiye Cumhuriyeti’nin  Ana Muhalefet Partisi Lideri’dir. Vikipedi artık onun için şöyle yazacaktır:

Görevde Makama geliş:

5 Kasım 2023

Yerine geldiği     Kemal Kılıçdaroğlu ( 2010 yılından beri  CHP Genel başkanlığı yapmıştır)

***

Evet bu satırların yazarı bir dalgıç yazar olmadığı için konulara ve mevzulara öyle derin rdalış yapmaz her şeyi özet olarak kestirmeden söyler ve yazar…

Nitekim de öyle yapıyoruz.

Ülkenin Kurucu siyasi partisi olan  ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi bu güzel ve sakin Pazar gününe genç bir siyasetçi olan  Özgür Özel’i Genel Başkan seçerek girdi.

Partinin dün başlayan Büyük Kurultayı’nda değişimin sinyalleri vardı, hem salondaki havada, hem de partililerin söylemlerinde ve atılan sloganlarda  değişimin ayak sesleri zaten hissediliyordu.

38. Olağan Büyük Kurutltayı’nda Cumhuriyet Halk Partisi’nin 8. Genel Başkanı Özgür Özel 49 yaşında partinin Genel Başkanı eçildi. Genel Başkan Özel, 75 yaşındaki Nazımiyeli Kemal Kılıçdaroğlu’nu demokratik bir yarışta yendi ve Genel başkanlık koltuğuna oturdu.

Beklenen ve olması gereken de oydu.

 Umarız  CHP’de yaşananan bu lider gençleşmesi  artık sırayla diğer siyasi partiler için de bir örnek ve milad olmuş olur.

 ***

Zira Türkiye Siyasetinde yaşlı lider profili gözleniyor son yıllarda biliyorsunuz.

Değişim sadece hayatın her yönünde değil, siyaset için de artık bir elzemdir ve öyle de gerçekleşmelidir. Ortalama 70 yaş olan siyaset yönetim kadroları değişime mecbur gözüküyor.

Değişimde sıra şimdi diğer siyasi partilerde olmalı…

Zira hayatın kaçınılmaz ve olmazsa olmaz kuralı budur.

Cumhuriyet Halk Partisi bunu Büyük Kurultayı ile başardı.

***

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir…

Her şey yenilenir yenilenmek zorundadır. Hayatın gerçeği budur.

 Siyasette yenilenme rüzgârları her zaman vardır ve olmalıdır…

24 Haziran 2015 tarihinden beri Cumhuriyet Halk Partisi’nde başarılı bir şekilde TBMM Grup başkanvekilliği görevinde bulunan CHP’nin Yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in partiye Yeni Genel başkan seçilmesi önümüzdeki yakın süreçte ülke siyasetindeki bazı temel taşların da oynamasına neden olacağı kanaatindeyim.

Evet cumartesi günü İzmir ve Manisa tarafından esen lodos  fırtınası Türkiye Cumhuriyeti’nin Ana Muhalefet Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne şu güzel Pazar gününde  Yeni bir Genel Başkan getirdi.

Ülkemize ve ülke siyasetine hayırlı olsun derken, ülkemizin geleceğine de hayırlara vesile olmasını dilerim.

HAYIRLI OLSUN!

reklam
%d