DOLAR32,2035% -0.01
EURO35,4053% 0.33
STERLIN41,4905% 0.38
FRANG35,4051% -0.01
ALTIN2.514,65% 0,56
BITCOIN66.344,46-0.892
reklam

Vefat etti…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vefat etti…
reklam

(Bir garip yaşamın hazin öyküsü…)

Yıllar önce evi yandığı için sahipsiz kalan ve yaklaşık 15 yıldır Şekerpınar’da bir lojistik deponun kıyısında köhne bir barakada hayat mücadelesi veren, rahatsızlandığı için Şekerpınar Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Güner’in girişimiyle önce Çayırova Belediyesi, akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sahip çıkılıp barınma evine gönderilen Naci Yılmaz isimli 74 yaşındaki vatandaşımız hastanede vefat etti.

İzmit’te tedavi gördüğü hastanede akciğer rahatsızlığı sonucu hayata gözlerini yuman 1947 Aşağıinebol doğumlu olan Naci Yılmaz dün öğle namazına müteakiben Çayırova Akse Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Şekerpınar mezarlığında toprağa verildi.

MUHTAR GÜNER DOĞRULADI:”EVET, MAALESEF DOĞRU, VEFAT ETTİ…”

Geçen yıl Eylül’ün başında Şekerpınar Muhtarı Abdulkadir Güner‘in girişimleyirye, kaldığı köhne barakadan kurtarılan ve önce Çayırova Belediyesi tarafından sahiplenilen, gidyidirip kuşanılan, berberde tıraşı yaptırıldıktan sonra karnı doyurulan Naci Yılmaz, buradan yine Çayırova Belediyesi’ne at araçla İzmit’te bulunan ve 5 yıldız otel konforundaki Barınma evi’ne yerleştirilmişti.

Vefat listesinde “Naci Yılmaz “ ismini görünce Şekerpınar Muhtarı Abdulkadir Güner‘i aradık: ” Sayın Muhtar vefat eden bizim Naci Yılmaz mı?” diye.

“Evet, maalesef” diye cevapladı Muhtar Güner, “Naci Yılmaz abimizi kaybettik ne yazık ki. Çünkü zaten İzmit’e giderken hasta idi, akciğerlerinde problem vardı ve kısa süre sonra da hastaneye yatırılmıştı ve bugün de vefat haberini aldık. Allah kendisine rahmet eylesin” diye cevap verdi.

KİMSE İLE İŞİ YOKTU, BİR MESELESİ DE YOKTU… KENDİ HALİNDE BİR FANİ DÜNYA İNSANIYDI…

Naci Yılmaz’ı tanıyanlar vefatının ardından şöyle dediler: ” Kimse ile işi yoktu, meselesi yoktu. Sessiz sedasız bir insandı…Evi yandı sahip çıkan olmadı, ailesi tarafından terkedilmiş sahipsizbir insandı. Çok gazete okur, kendi halinde olan bir insandı. Aç kalsa kimseden ekmek isteyecek kadar gururlu bir kişiydi.

BİR NACİ BABA GEÇTİ ŞEKERPINAR’DAN YILLARCA SESSİZ BİR ŞEKİLDE YAŞADI…NE O KİMSELERİ ANLAYABİLDİ, NE KİMSELER ONU…

Kimse ile de kavga ettiğini hiç duymadık Şekerpınar’da. Sonunda köhne barakada rahatsızlanınca Şekerpınar Muhtarı Abdulkadir Güner kendisine sahip çıktı ve akabinde Çayırova Belediyesi de onu giydirip kuşattı ve daha sonra Kocaeli Büyükşehir’in İzmit’teki modern barınma evine göndermişti. Duyduk ki akciğer hastalığı onu sarmış ve vefat haberini duyduk. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Bizce böyle bir hayattan kurtuldu” dediler.

GARİBANIN VEFATI DA SESSİZ OLUR…

Hastane morgundan alınan cenazenin bilgisine yani künye bilgilerine baktı görevliler: ” Adı Soyadı :Naci Yılmaz, Baba Adı: Bekir, Ana Adı: Havva, 1947 yılında Aşağıinebolu’da dünyaya gelmiş…Vefat tarihi : 2.2.2021 olarak geçti kayıtlara…Getirdiler Çayırova’ya defin için gasilhanede yıkayıp kefenlediler. Hoca dualarına başladı… Sessiz bir cenaze kalktı Akse Camii’nden öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından pek kimsecikler yoktu daha çok cenaze görevlileri…Görevliler: İstikamet: Şekerpınar mezarlığı deyip yola koyuldular: Mezarlık: Pafta bilmem kaç numara, Ada bilmem kaç numara, mezar türü: standart mezar…. Açılan mezara yatırıp son dualar yapıldı ve üzerine toprak atıldı.

www.gebzepanorama.com olarak Merhum’a Allah’tan rahmet, tanıyan ve soranlarına da başsağlığı diliyoruz. YILMAZ IŞIK

NACİ BABA, BARAKASINA BÖYLE VEDA ETMİŞTİ: Çok uzun süre önce evi yandığı için, Naci Yılmaz, uzun yıllar Şekerpınar’da sanayinin arasında kalan bir tepecikte köhne bir barakada yalnız başına sefalet içinde bir hayat sürdürdü. Naci Baba, kendisini götürmek için gelen yetkililer kapıda beklerken yıllardır kaldığı barakasıan böyle veda etmişti.
YILMAZ IŞIK 
reklam