DOLAR32,6077% 0.38
EURO34,7852% 0.06
STERLIN40,5836% -0.13
FRANG35,9234% 0.86
ALTIN2.497,60% 0,53
BITCOIN2.049.7221.445
reklam

Vali Yavuz’un Çayırova Çıkarması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Yavuz’un Çayırova Çıkarması
reklam

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Çayırova İlçesine Ziyaret, İnceleme ve Temaslarda Bulundu.

Çayırova İlçemizdeki yoğun programlarına Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen’i ziyaret edip Kaymakam Gözen’den ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren brifing alan Vali Yavuz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çayırova İlçe Sağlık Müdürlüğünü de ziyaret edip, sağlık çalışanları ile bir araya gelen Vali Yavuz; “Özellikle pandemi döneminde özveriyle gerçekleştirdiğiniz başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum, emeklerinize sağlık. Sizleri çok seviyoruz. Sağlık çalışanlarımıza duyulan sevgi bu dönemde daha fazla açığa çıktı ve farkındalık arttı. Devletlerin gücü, sağlık sisteminin dayanıklılığı, yetiştirdiğiniz personelin gücü ve fedakarlıkları böyle zamanlarda belli oluyor. Sizlerle ve yaptığınız çalışmalarla gurur duyuyoruz.” diyen Vali Yavuz,  onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.


Vali Yavuz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’yi Ziyaret Etti


Bir sonraki ziyaretini Çayırova Belediyesine gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’den ilçenin sosyal ve ekonomik durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.


Vali Yavuz, Fatih Caddesindeki Esnafları Ziyaret Etti


Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, bugün de Çayırova Fatih Caddesindeki esnafları ziyaret ederek denetimlerde bulundu.


Vali Seddar Yavuz,  esnafların hal ve hatırlarını sorarak, bol ve bereketli kazançlar diledi.  Pandemi kurallarına da dikkat çekip maske de dağıtan Vali Yavuz,  “Temizlik, Maske ve Mesafe’ye dikkat ederek, süreci birlikte aşacağız.” dedi.

Ziyaretleri sırasında vatandaşların da hal ve hatırlarını soran, Temizlik, Maske ve Mesafe konularında uyarılarda bulunarak maske dağıtan Vali Yavuz; çocuklarla da yakından ilgilenip, kitap ve oyuncak vererek onları sevindirdi.


Vali Yavuz, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve Engelli Ailelerini Ziyaret Ederek Hal ve Hatırlarını Sordu


Vali Seddar Yavuz, Çayırova ilçemizde ikamet eden Şehidimiz Davut Ali Karadağ’ın, Şehidimiz Esat Özcan’ın, Şehidimiz Erol Aydoğdu’nun ve Şehidimiz Mithat Kaya’nın ailelerini  ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu.

Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yavuz;  “Yapmış olduğunuz fedakarlık, canınızdan, kanınızdan kattığınız bu büyük sorumluluk ve vefa; Aziz Milletimiz tarafından her zaman takdirle, minnetle ve şükranla anılır, milletimizin gönlünde müstesna yere konulursunuz. Bu vesileyle bir kez daha siz şehit ailelerimize şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” dedi. 

Çayırova ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Kıbrıs Gazileri Cafer Erdem ve Yusuf İlhan ile Güneydoğu Gazisi Yahya Özçelik’i ziyaret ederek Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: “Sizleri seviyoruz. Gazilerimiz; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleridir. Gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yakışır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmelerini, varsa sorunlarının çözülmesini ve her fırsatta minnet duygularıyla takdir edilmelerini sağlamak toplumsal sorumluluğumuzdur.” diyerek sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.

Mutlulukları yüzlerinden okunan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sayın Valimizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi bizler için büyük bir onur. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.


Vali Yavuz Engellileri de Unutmadı

Gönülden Gönüle projesi kapsamında Engelli vatandaşlarımızın gönüllerinde köprü kuran, onları unutmayan Vali Yavuz, Çayırova’da ikamet eden; Döndü Kaldırım ve Aynur Göksu’yu evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. 


“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket ederek engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmenin en önemli sorumluluklarının başında geldiğini belirten Vali Yavuz:  “Gönüllere ve dualara talibiz. Sizlerle bir arada olmayı, önemsiyoruz.” diyerek, ihtiyaçlarının karşılanması hususunda talimatlar verdi. 

“Gönülden Gönüle” Projesi Kimsesizlerin Kimi Olmaya Devam Ediyor

Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Çayırova ilçemizdeki 15 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve Eşi bu güne kadar ilimizde 260 aileyi evlerinde ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam ettiler.

http://www.kocaeli.gov.tr/vali-seddar-yavuz-cayirova-ilcemizde-ziyaret-inceleme-ve-temaslarda-bulundu
reklam