DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.290.152-0.928
reklam

Vali Yavuz; “Yedi bin denetim ekibimizle sahadayız.”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Yavuz; “Yedi bin denetim ekibimizle sahadayız.”
reklam

Her fırsatta ilimizin farklı cadde ve sokaklarında alınan karar ve tedbirlerin uygulanması noktasında denetimlere devam eden, Vali Seddar Yavuzbugündeİzmit ilçesindeki Zincirlikuyu Caddesi ve Turan Güneş Caddesi’nde denetimlerde bulunarak ‘Maske, Mesafe ve Hijyen’ kurallarını hatırlattı.

Kontrollü normalleşme döneminde uygulamaya alınan ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında Vali Seddar Yavuz beraberindeki Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş ile birlikte esnafları tek tek ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordular.  Salgın döneminde daha dikkatli ve daha duyarlı olmaya özen gösterilmesi gerektiğini belirtip, yeni normalleşme kararları doğrultusunda işyerlerinde alınan tedbirleri yerinde kontrol etti.

Ziyaretleri sırasında vatandaşlarımızla da hasbihal edip, maske, mesafe, hijyen kurallarını hatırlatan ve maske dağıtan Vali Yavuz, dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Yavuz, onlara da hediyeler vererek sevindirdi.  

Vali Seddar Yavuz ziyaret ve incelemelerinin ardından yaptığı konuşmalarında; “Bilindiği üzere iller 4 gruba ayrıldı. Biz de yüksek riskli gruplar içerisinde yer aldığımızdan ayın 2’sinden itibaren birçok alanda eskiye göre bir takım normalleşme kararları alarak uygulamaya başladık. Almış olduğumuz kararların başarısını takip etmek üzere bizim koordinasyonumuzda, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Emniyetimiz, Jandarmamız, Odalarımız, il ve ilçe müdürlerimizden müteşekkil oluşturduğumuz denetim ekiplerindebugün itibariyle yaklaşık 7 bin ekip sayısına ulaştık.  Bugünden itibaren oluşturduğumuz 7 bin denetim ekibiyle sahada olacağız ve her bir yeri denetleyeceğiz, kontrol edeceğiz, böylelikle bu süreçten esnafımızın en az zararla çıkmasını sağlayacağız.

65 Yaş Üstü Aşılamada %70’lerin Üzerine Çıktık

Aşılama faaliyetlerinde çok iyi gittiğimizi belirten Vali Yavuz;Kurallara dikkat edersek, maske takarsak, mesafemize ve hijyene dikkat edersek kısıtlamalardan kurtulabiliriz. Aşılama faaliyetlerinde çok iyi gidiyoruz. Özellikle 65 yaş üstü aşılama oranlarında %70’lerin üzerine çıktık. Talimatımla,ilimiz genelinde yalnız yaşayan ya da elektronik ortamda randevu almasını bilmeyen tüm büyüklerimize yönelik olarak aşı ekipleri oluşturduk. Bu ekiplerimiz kapı kapı geziyor ve büyüklerimizin evlerinde aşılama faaliyetlerini hassasiyetle yürütüyorlar.Bu dönemde özellikle kafe ve restoranların, kahvehanelerin, internet kafelerin,vb. işletmelerin açık tutulabilmesi esnaf ve vatandaş olarak bizim elimizde. Aldığımız karalar çerçevesinde aşama aşama eğitime de başladık. Evlatlarımız evlerinde sıkıldı, okullarına devam etmelerini gönülden arzuluyorum.

HaydiKocaeli, Size Güveniyoruz

Özellikle bu güne kadar yaptığımız çalışmalarımıza büyük destek olan Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve üyelerimize, Esnaf Odaları Birliği Başkanımıza ve tüm esnaf odaları Başkanları ile üyelerine, bu süreçte büyük fedakarlık gösteren ve tedbirleri elden bırakmayan esnaflarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Kocaelili kardeşlerimize güveniyoruz, çünkü bu şehir Türkiye’nin lider ve önder bir şehri dolayısıyla salgınla mücadelede de bu başarısını, liderliğini bir kez daha gösterecek ve inşallah turuncu olan rengimizi önce sarıya sonra maviye dönüştüreceğiz. Bunu bir ay içerisinde mutlak suretle gerçekleştireceğimize inanıyorum. Pandemi ile mücadelemizde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle basın mensuplarımızın bu süreçte yoğun bir desteği oldu. Bu vesileyle duyarlılık gösteren ve bu konuyu gündemine taşıyan, pandemi ile mücadelemize destek veren tüm basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum.” diyen Vali Yavuz tüm esnaflarımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

reklam