DOLAR33,0422% 0.62
EURO36,0193% 0.47
STERLIN42,9415% 1.13
FRANG36,9452% 0.83
ALTIN2.562,44% 0,51
BITCOIN57.809,990.595
</div

Vali Yavuz: “Moto Kuryeler Bize Hız Kazandırıyor!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Yavuz: “Moto Kuryeler Bize Hız Kazandırıyor!”
reklam

Motosiklet sürüş tekniğini geliştirmek ve meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla motorlu kuryelere yönelik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Hızlı Değil Güvenli Teslimat” trafik eğitimi başlangıç programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İnterks Fuar Alanında gerçekleşen programa; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdür Yardımcısıları, moto kuryeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Eğitimlerin olumlu sonuçlar doğurması temennisinde bulunarak sözlerine başlayan Vali Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmalarında; “Hızlı kentleşme, sanayileşme ve bunun beraberinde de çok büyük kalabalıklar ve nüfusu artan şehirler gündemde. Elbette bir yerden bir yere gitmenin hayli zorlaştığı, toplu taşımanın daha da bir önem kazandığı bir dönemden geçiyoruz. Pandemi şartlarının getirdikleriyle beraber de hayat biçimimiz değişti. Dijitalleşme, evden çalışma gibi yeni çalışma modelleri de ortaya çıktı. Böyle olunca da bir hayli evden teslim, eve teslim, gıda ve diğer ürünlerde olmak üzere e-ticaretin artması noktasında moto kuryeler hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yaptı. Bu gelişmeler neticesinde konforumuz arttı. Diğer taraftan da moto kuryecilik yapan kardeşlerimizin sağlığını, onların can emniyetini sağlamak da elbette ki bizim görevimiz.

Hızlı Olduğu Kadar Güvenli Teslimat Bizim İçin Önemlidir

Meydana gelen trafik kazalarında ölümlü kazaların yaklaşık %20’sinde motosikletlilerin payı olduğunu, toplam yaralamalı kazaların %40’ının da moto kurye kazalarından kaynaklandığına vurgu yapan Vali Yavuz; Hız kadar güvenli teslimatta ön plana çıkıyor. Elbette bu çağın en önemli özelliği hız. Hızdan taviz veremeyiz ama can güvenliğinden de taviz veremeyiz. Eğiterek, ileri sürüş tekniklerini göstererek, kasklarımızı mutlaka takarak, ona uygun kıyafetler giymek suretiyle kendimizi koruyarak kaza oranlarını düşürebilir, yaralanma ve can kayıplarını en aza indirebiliriz.  Bugün ki eğitimle de bunu amaçlıyoruz. İl Emniyet Müdürlüğümüz çok güzel bir projeye imza atıyor. Hep beraber buradayız ve bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Hızlı olduğu kadar güvenli teslimat bizim için önemlidir. Bu eğitimler sürekli tekrarlanacak ve kardeşlerimizin daha iyi motor kullanabilir hale getirilmelerini ve trafik kurallarına daha fazla uymalarını sağlayacak eğitimleri tamamlamış olacağız. Böylelikle ümit ediyoruz ki can güvenliğine katkımız olsun. Şehrimiz sıkışık bir şehir. Çok küçük bir coğrafya üzerinde 2 milyon nüfus var. Günlük 2,5 milyon araç trafiği olan bir şehirden bahsediyoruz. Aslında Türkiye’nin can damarı bir şehir burası.  O yüzden bu faaliyetlerin Kocaeli ilinde yapılması ayrı bir önem arz ediyor. Başta Emniyet teşkilatımız olmak üzere bütün emeği geçen kardeşlerimizi tebrik ediyorum.   Eğitime katılan moto kurye kardeşlerimize de teşekkür ediyor, kazasız, belasız, hayırlı işler diliyoruz.” diyen Vali Yavuz eğitimlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri eğitime katılan moto kuryelere kasklarını dağıtarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

reklam