DOLAR32,5060% 0.29
EURO34,6453% 0.42
STERLIN40,5619% 0.48
FRANG35,6490% 0.23
ALTIN2.481,97% -0,05
BITCOIN2.076.780-5.478
reklam

Vali Yavuz: “Günlük 20 Bin PCR Testi Yapabilecek Kapasiteye Sahibiz!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Yavuz: “Günlük 20 Bin PCR Testi Yapabilecek Kapasiteye Sahibiz!”
reklam

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yaptığı açıklamada, “Kocaeli olarak, günlük 20 Bin PCR testi yapabilecek kapasiteye sahibiz” dedi.

Vali Yavuz bu hususta şu bilgileri verdi:

Günlük 20 Bin PCR Testi Yapabilecek Kapasiteye Sahibiz

Bugün itibariyle sınırlı bir normalleşmeye geçtik. İlimiz yüksek riskli iller arasında bulunuyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak kısıtlamalardan kurtulabiliriz. Alınan tedbirler sayesinde iş yerlerindeki bulaşın düşük olduğunu görüyoruz. Çünkü Sanayi Odası tarama faaliyetleri yapıyor, sanayicilerimiz işi önemsiyor ve siparişlerini yetiştirebilmek içinde her türlü tedbiri alıyor. Bu yüzden tüm sanayicilerimizi tebrik ediyoruz. Kocaeli olarak sağlık hizmetlerinde ön saflarda olan bir iliz. Günlük 20 bin PCR testi yapabilecek kapasiteye sahibiz. Bu çok önemli bir güç. Dolayısıyla bize bu konuda destek veren Büyükşehir Belediyemize, OSB’lerimize, tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Sosyal Vefa Destek Grupları Aracılığıyla Bugüne Kadar 450 Bin Talep Gerçekleştirilmiştir

Pandemi süreci ve aşı çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Vali Yavuz; “Hepinizin bildiği gibi pandemi de en çok etkilenen yaş gurubu 60 yaş ve üzeridir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyüklerimizin aşılanmasına öncelik verdi. Şuana kadar ilimizde yaklaşık bu yaş grubunun %70’ini aşıladık. Yaşlılarımızın telefondan yada internetten randevu alabilmelerinin zor olabileceğini değerlendirerek yardımcı olmak üzere Valilik olarak bir takım tedbirler aldık. Kaymakamlarımız, ilçe sağlık müdürlerimiz gezici aşı ekipleri oluşturmak suretiyle kapı kapı büyüklerimizin yanına gidiliyor, aşı hakkında detaylı bilgilendirme yapılıyor ve aşısınıyaptırmak isteyenlerede aşısını yapıyorlar. Yine Sosyal Vefa Destek Grupları aracılığıyla bugüne kadar 450 bin talep gerçekleştirilmiştir. Sosyal destek talebinde bulunan vatandaşlarımıza yönelik olarak da bugüne kadar yaklaşık 700 bin civarı evde sağlık ve evde bakım hizmeti verdik.Bu rakamlarda gösteriyor ki pandemi başlangıcından bugüne kadar 1 milyon 100 bin talep kapı kapı gezmek suretiyle yerine getirilmiştir. Dolayısıyla memur çalışmaz, az çalışır anlayışını da aslında bu dönemde yıktığımızı söyleyebilirim. Sadece bizim çalışanlarımız değil, gönüllülerimiz hiçbir maddi menfaat beklemeksizin koşan ve bir derde çare olmak için çırpınan Aziz Milletimizin fertleri vardı. Buradan hepsine ayrı ayrı minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

reklam