DOLAR33,0422% 0.62
EURO36,0193% 0.47
STERLIN42,9415% 1.13
FRANG36,9452% 0.83
ALTIN2.562,44% 0,51
BITCOIN57.809,990.595
</div

Vali Seddar Yavuz’dan Muhtarlar Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Seddar Yavuz’dan Muhtarlar Günü Mesajı
reklam

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Yavuz’un mesajı şöyle:

Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak yine muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi için 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem hüzünde halkımızın her zaman yanında ve hizmetindedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlarımız gerek vatandaşlarımızı gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerini getirmektedir. 

Hem Aziz Milletimizi hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, gören gözümüz, işiten kulağımız ve dokunan şefkat elimiz muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.

     Seddar YAVUZ

     Kocaeli Valisi            

reklam