DOLAR32,2443% 0.12
EURO35,1987% 0.07
STERLIN41,4192% 0.25
FRANG35,4679% 0.17
ALTIN2.519,63% 0,76
BITCOIN66.673,99-0.726
reklam

TÜBİTAK orman yangınına uçak ve helikopterler böyle müdahale etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜBİTAK orman yangınına uçak ve helikopterler böyle müdahale etti
reklam

Gebze’de bulunan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi sahası içinde saat 17:00 sıralarında arazi yangını çıktı. Yangına ilk etapta bölgemiz itfaiye müfreze timleri tam kadro katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlık Kahraman itfaiyeciler sert poyraza rağmen canla başla kısa sürede sirayet eden yangına müdahale ederken, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, uçak ve helikopterlerin de yangın söndürme ve akabinde soğutma çalışmalarına katıldıklarını bildirdi.

 

Hangi sebeple çıktığı henüz belirlenemeyen yangın uzun çabalar sonunda kontrol altına alınırken, Yangın ile ilgili ilk açıklamayı yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TÜBİTAK Yerleşkesi içindeki ormanlık alanda çıkan yangına Valilik koordinasyonu ile 4 adet yangın söndürme uçağı, 2 helikopter ile onlarca itfaiye müfrezesi müdahale ettiğini bildirdi.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI HALEN SÜRÜYOR

Yangın mahalline yakınlıkları nedeniyle Eskihisar ve Barış mahalleleri sakinleri de yangından çıkan yoğun duman ve alevlerden ötürü yangını kaygı ve heyecanla izledikleri gözlendi.

Yangının tamamen kontrol altına alma ve tamamen söndürülmesi ve soğutulması çalışmaları ise halen aralıksız olarak devam ediyor.

Yangının çıkış sebebi ile hasarı ise yangının tamamen söndürülmesi sonrası yapılacak inceleme ile ortaya çıkması bekleniyor. Haber: YILMAZ IŞIK / FOTOĞRAFLAR: ALİ SARI

reklam