DOLAR32,9360% 0.11
EURO35,4069% 0.1
STERLIN41,8497% 0.15
FRANG36,9052% 0.16
ALTIN2.462,60% -0,28
BITCOIN61.028,84-2.079

Torun, Tarım Bakanı’nın ‘patates ve soğan’ açıklamasını değerlendirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Torun, Tarım Bakanı’nın ‘patates ve soğan’ açıklamasını değerlendirdi
reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Seyit Torun, Tarım ve Orman Bakan’ı Bekir Pakdemirli’nin  “patates ve soğan” açıklamasını değerlendirdi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Seyit Torun, Tarım ve Orman Bakan’ı Bekir Pakdemirli’nin  “patates ve soğan” açıklamasını değerlendirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yaptığı açıklama şöyle:

“Belediyelerimiz yıllardır yapıyor, şimdiye kadar aklınız neredeydi?”

“Belediyelerimiz bir yılda 3 bin 800 ton patates ve soğan dağıttı”

“İktidar, engellemeye çalıştığı belediyelerimizi örnek aldı”

“Örnek aldığınız belediyelerimize artık gölge etmeyin”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “üreticiden kuru soğan ve patates alınarak vatandaşa ulaştırılacağına” yönelik açıklamasını değerlendirdi. CHP’nin halkın yararına olacak her adımı desteklediğini belirten Torun, “Ancak iktidarın aklına yeni gelen bu uygulama, zaten bizim belediyelerimiz tarafından uzun süredir hayata geçiriliyor. Belediyelerimiz sadece son bir yılda, kısıtlı imkânlarını zorlayarak 3 bin 800 ton patates ve kuru soğanı yerli üreticimizden temin edip, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtmıştır. Siyasi iktidarın, her türlü saldırıda bulunduğu belediyelerimizin başarılı bir hizmetini örnek almış olması, sorunlu zihniyetleri açısından küçük ama olumlu bir gelişmedir” dedi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, yazılı açıklamasında, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Her olumlu adımı destekleriz”

“19 yıllık devri iktidarlarında, çiftçilerimize kanunda öngörülen desteği dahi vermeyen, onları ağır üretim maliyetlerine ezdiren ve adeta borç batağına sürükleyen iktidar, üreticilerimizi bir nebze de olsa hatırlama lütfunda bulunmuş. Beş müteahhide ülkenin milyarlarca dolarını dağıtan bu iktidar, patates ve soğan üreticilerimize de bir parça da olsa destek vermeyi akıl etmiş. CHP olarak, vatandaşlarımızın yararına olacak her adımı, sonuna kadar desteklemekten geri durmayız. Şüphesiz bu adımı da destekliyor ve uygulamanın diğer tarım ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini vurguluyoruz.

“Belediyelerimiz 3 bin 800 ton dağıttı”

Ancak vatandaşlarımızın şu gerçeği bilmesinde de fayda görüyoruz: CHP’li belediyeler, yerli üreticilerimize yönelik destek faaliyetlerine uzun süredir devam etmektedir. İktidarın aklına yeni gelen bu uygulama da zaten bizim belediyelerimiz tarafından hayata geçirilmektedir. CHP’li belediyeler sadece son bir yılda kısıtlı imkânlarını zorlayarak, 3 bin 800 ton patates ve kuru soğanı yerli üreticimizden temin edip, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtmıştır. Patates ve soğan dışında birçok tarım ürünü de aynı yöntemle halkımıza ulaştırılmaktadır. İktidara soruyoruz: Şimdiye kadar aklınız neredeydi?

“Örnek almaları olumlu”

Bizim belediyelerimiz, iktidarın tüm engellemelerine rağmen, vatandaşın öncelikli sorunlarını teker teker çözmek için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Siyasi iktidarın, belediyelerimizin hizmetlerini engellemek için attığı hukuksuz adımlara da tüm milletimiz şahittir. Siyasi iktidarın, her türlü saldırıda bulunduğu belediyelerimizin başarılı bir hizmetini örnek almış olması, sorunlu zihniyetleri açısından küçük ama olumlu bir gelişmedir. İktidarın, belediyelerimizin diğer başarılı projelerinden de faydalanması, böylece daha fazla vatandaşımızın dertlerine derman olması temel beklentimizdir.

“Örnek aldığınız belediyelerimize gölge etmeyin”

Bu vesile ile yerel seçim sonuçlarını bir türlü hazmedemeyen iktidarın, örnek aldığı belediyelerimize daha fazla gölge etmemesini, onların yakasından düşmesini ve başarılı hizmetlerinin devamı için duacı olmasını bir kez daha temenni ediyoruz. Bakanlığın, soğan ve patates yardımına ihtiyaç duyan bir Türkiye gerçeğini ortaya koymasının ardından, ‘ekonominin şahlandığını’, ‘Türkiye’de yoksulluğun kalmadığını’ iddia eden iktidar temsilcilerinin halini de milletimizin takdirine bırakıyoruz.” (HİBYA HABER AJANSI)

reklam

YORUM YAP

reklam

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,929332,9360% 0.11
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  35,393335,4069% 0.1
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  41,832841,8497% 0.15
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  36,884936,9052% 0.16
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  24,116724,1277% 0.14
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.939,584.026,35% -0,28
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.462,242.462,60% -0,28
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  61.028,84-2.079
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış