DOLAR33,0568% 0.7
EURO36,0429% 0.54
STERLIN42,9406% 1.21
FRANG36,9425% 0.86
ALTIN2.559,93% 0,41
BITCOIN57.915,930.111
</div

Tarhan: “Cumhuriyetin 2.Yüzyılına bir kala umutla, kararlılıkla çalışıyoruz!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tarhan: “Cumhuriyetin 2.Yüzyılına bir kala umutla, kararlılıkla çalışıyoruz!”
reklam

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında “Cumhuriyetimizin 2.yüzyülına bir kala, 99’uncu yılını daha büyük bir umut ve kararlılıkla çalışarak kutluyoruz.” dedi.

Tarhan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşıyla kazanılan askeri zaferin ardından, hiç kuşkusuz en önemli siyasi zafer milletin iradesinin ülkemiz için kayıtsız şartsız bir şekilde tesis edildiği Cumhuriyetin ilanı olmuştur. Çünkü bu zafer savaş meydanlarında verilen özgürlük mücadelesinin resmileştiği ve bir devlet olarak vücut bulduğu halidir.” diyerek Türkiye’nin en büyük ülküsünün 99 yıldır Cumhuriyet olduğunun altını çizdi.

Tarhan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti mesut, başarılı ve muzaffer olacaktır.” Sözleriyle bize rehberlik ettiği Cumhuriyet ülküsüne ilk günkü heyecanımızla sahip çıkıyoruz.

Bugün 2.yüzyıla 1 kala 99.yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı için mücadele veren tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, Atatürk’ün izinde yürüyen, hukuk ve demokrasiye inanan, Cumhuriyet’in tüm değerlerine yüreğinde yer veren herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en derin saygılarımla kutluyorum.”

reklam