DOLAR32,7769% 1.52
EURO35,0718% 0.44
STERLIN41,6424% 0.79
FRANG36,7927% 1.86
ALTIN2.456,21% 2,73
BITCOIN65.504,01-1.881
reklam

Gebze Sultan Ayhan’lı öğrenciler “Geleceğe Tıkla” isimli eTwinning projesine katıldı

Bölgemizin güzide eğitim kurumlarından, Gebze Yenikent’te faaliyet gösteren Gebze Sultan Ayhan İlkokulu 2-E sınıfı öğrencileri ve  öğretmenleri Ayşe TALİ’nin rehberliğinde eTwinning projesine katılım sağladılar. Proje ile ilgili okul öğretmenlerinden Ayşe Tali bilgi verdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gebze Sultan Ayhan’lı öğrenciler “Geleceğe Tıkla” isimli eTwinning projesine katıldı
reklam

Çalışmaları hakkında  bilgi veren Ayşe TALİ şu açıklamalarda bulundu:  “İsmi ‘Geleceğe Tıkla’ olan projenin konusu Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon’dur. Projemiz 4 farklı ilden 10 ilkokul arasında ortaklaşa yürütülmüştür. Bilgi Çağı olarak adlandırılan 21.yüzyılda medya aracılığı ilebilgiye  ulaşmak kolay olsa da doğru bilgiye ulaşmak zor olabilmektedir. Bu sebeple projenin amacı medya araçlarını doğru kullanmak ve dezenformasyon (kasıtlı üretilen yalan bilgi) hakkında farkındalık yaratmak olarak belirlenmiştir.

Proje kapsamındaki öğrenciler,alanlarında uzman olan Bilgi Üniversitesi eğitim danışmanı Özge Alyu,  RTÜK insan kaynakları ve eğitim daire başkan yardımcısı Feyza Gizligider ve eğitim muhabiri Burak Çelik ile gerçekleştirilen çok etkili seminerlere katıldılar. Doğru bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğrendiler. Böylece iyi bir medya okuryazarı olma yolunda adım attılar. Birçok web 2.0 aracı kullanmayı öğrendiler. Bu araçlarla, afişler, infografikler, animasyon filmleri ve dijital kitaplar oluşturdular. Teknolojiyi faydalı yönde kullanmaya başladılar. Sınıfımız öğrencisi Çınar A.’nın yazdığı dijital kitap  RTÜK tarafından takdir görmüş, kendisine ‘RTÜK Gönüllüsü Belgesi’ verilmiştir. Eğitimin uzaktan yapıldığı bu günlerde velilerimiz de projeye dahil olmuş, öğrencilerimizdeki olumlu gelişmelerden memnun kalmışlardır.Yapılan çalışmalar projenin sosyal medya hesaplarında ve okul web sitelerinde paylaşılarak daha çok öğrencimize ulaşması sağlanmıştır. Projemiz konusunun güncel olmasının  etkisiyle geniş yankı bulmuştur.             Tüm çalışmalarımızda desteklerini bizden esirgemeyen değerli müdürümüz Halük ÖZTEKİN’e çok teşekkür ederiz.

PROJEDE EMEĞİ GEÇEN İSİMLER ŞÖYLE

Projeye emek veren öğretmenler Ayşe Tali, Ayla Karamehmet, Aylin Taman, Ayşe Barut Topçu, Ayşe Funda Çolak, Ayşe Güzide Çelik, Banu Abbasoğlu, Barış Kavşut, Başak Çelik Islak, Durkadın Çelik ve öğrencileri.

Gebze Sultan Ayhan İlkokulu 2-E sınıfı Öğretmeni Ayşe TALİ proje ile ilgili bilgi sundu.
“Haberin doğruluğu” üzerine eğitim muhabiri Burak Çelik ve okulun öğrenciler arasında keyifli bir söyleşi gerçekleşti.
reklam