reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Sınırdaki TIR çilesinde; Bulgar tarafı TIR Parkını yaptı, Türkiye tarafında ise halen uzun kuyruklar var!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sınırdaki TIR çilesinde; Bulgar tarafı TIR Parkını yaptı, Türkiye tarafında ise halen uzun kuyruklar var!
reklam

Uzun yıllardır Türkiye’nin Avrupa’ya açılan dış kapılarından birisi olan Bulgaristan sınırındaki Kapıkule Sınır Kapısı ( Kapitan Andreevo)’da iki tarafta da Uluslararası taşımacılıkta büyük bir sorun haline gelen Tır kuyruklarında, Bulgar kısmında yapılan modern 3.000 TIR kapasiteli TIR Parkı’nın devreye alınmasıyla çözümlendi. Ancak aynı durum Türkiye tarafında uzun kuyruklarla devam ediyor. Kapıkule’nin Türk tarafında yüzlerce TIR aracının kapıdan geçmek için kuyrukta bekledikleri görülüyor.

HACIOĞLU: ” SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN DEVAMLI NACİZANE ÖNERİLERDE VE ÇAĞRILARDA BULUNUYORUZ AMA HALA ÇÖZÜM BULUNMUŞ DEĞİL!”

Trakya Uluslararası Taşımacılık Turizm Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hacıoğlu

Bu hususta görüş belirten Uluslararası TIR İşletmeciliği yapan işletmeciler şunları söylediler: ” Bizim çektiğimiz çileyi ve bugüne kadar söylediğimiz sözleri öbür taraf gördü ve TIR Parkını yaptı. Türkiye tarafında Avrupa’ya çıkış için uzun süre beklememiz bizleri maddi olarak da üzüyor, araç sürücülerimiz de periyan oluyor. Büyük bir zaman kaybımız var” derken, Trakya Uluslararası Taşımacılık Turizm Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hacıoğlu da: ” Her defasında bizler bu konuya duyarlılık gösterilmesini rica ettik bizim makamlardan, ancak bizim tarafta uzun ve çileli araç kuyrukları çilesinde değişen bir şey olmadı. Biz bu hususlarda bizim yetkililerimizin harekete geçmesi için devamlı çeşitli zaman ve tarihlerde önerilerde ve çağrılarda bulunduk ancak halen bu hususta bir cevap almış değiliz ve bu konuda da bir çalışmanın işaretlerini göremiyoruz ne yazık ki. Bulgar makamları ise bunu gördü ve 3.000 tırlık park yaptı ve parkın geliri günlük 40.000 euro. Bizim bürokratlar hala göremedi görmekte istemiyorlar galiba ki zaten ben üç senedir bunu söylüyorum videolar paylaşiyorum ama nafile!” diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Bulgar sınırında, Kapitan Andreevo kısmında, Bulgar makamları, geçtiğimiz aylarda içinde aynı anda 3.000 TIR aracı barındırabilecek kapasitedeki TIR parkını hizmete açmış bulunuyor.
Bizim Türkiye tarafında ise halen beklemek için TIR parkklarının yapılmaması üzerine yüzlerce TIR aracı yol kenarında uzun kuyruklar oluşturmuş durumda.
reklam

YORUM YAP

%d