DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.307,79-0.822
reklam

Sinemacı-futbolcu Vahit Dizdar kansere yenik düştü

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sinemacı-futbolcu Vahit Dizdar kansere yenik düştü
reklam


Gebze renkli ve değerli bir hemşerisini daha kaybetti…Gebze’nin renkli isimlerinden, ses sanatçısı, sinema oyuncusu, bölgemizin Hagi Vahit lakaplı amatör futbolcusu Vahit Dizdar, uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düştü.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi görürken 57 yaşında hayata gözlerini yuman Vahit Dizdar’ın ölümü yakın çevresinde derin üzüntü meydana getirdi.

BU KEZ ROL YAPMADI

Bir dönem Yeşilçam filmlerinde yardımcı aktör olarak bir çok filmde de rol alan 1963 Sakarya Akyazı doğumlu Vahit Dizdar bu sefer rol yapmadı, Dünya’ya vedalaşıp ebedi aleme göç etti. . Dizdar, sağlığında bir ara Gebze’de bir çok amatör futbol spor kulüplerinde top koşturmuş, Sultanorhan mahallesinde Çay Spor’un lokalini çalıştırmış ve lokale Yeşilçam’ın ünlülerinin ayak basmasına vesile olmuştu. Dizdar ayrıca kendi doıst çevresinde bir Ferdi Tayfur hayranı olarak onun şarkılarını birebir kendi sesiymiş gibi söylemeyi de seviyordu ve bu hususta bir çok görsel ses sanatçısı çekimleri de mevcuttu.

AKYAZI’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Vahit Dizdar’ın cenazesi memleketi Sakarya’nın Akyazı ilçesine götürülerek burada toprağa verildi.

Bayer Fabrikasından emekli olan Vahit Dizdar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. YILMAZ IŞIK

Vahit Dizdar, Ünlü Yönetmen ve Yapımcı Mehmet Alemdar yönetiminde pek çok Yeşilçam yapımı filmde de rol almıştı.

reklam