DOLAR32,8954% 0.21
EURO35,3266% 0.51
STERLIN41,7005% 0.26
FRANG36,8403% 0.33
ALTIN2.459,08% 0,34
BITCOIN60.938,75-5.209

“Sıfır Atık’ta Gebze Yenikent pilot bölge seçildi!

ÖZEL HABER: Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün çok önem verdiği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin “Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz” toplantısında Gebze’ye ödül kazandıran “Sıfır Atık” Projesinde Gebze Belediyesi, Yenikent Mahallesini pilot bölge seçti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün de çok yakından takip ettiği proje ile ilgili olarak Gebze Yenikent mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş, ” Gebze Belediyesi Çevre Mühendisliği Birimi ve mahalle azalarımızla birlikte site yönetimlerinin görüşlerini alarak bilgilendirmelerde bulunduk” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
“Sıfır Atık’ta Gebze Yenikent pilot bölge seçildi!
reklam

Muhtar Aktaş proje ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Gebze Belediyesi “Sıfır Atık “🏡 projesinde Yenikent Mahallemizi pilot bölge seçmiştir. Hafta içinde site yönetimlerini Gebze Belediyesi Çevre Mühendisi İslam bey, azalarımızla birlikte site yönetimlerinin görüşlerini alarak bilgilendirmelerde bulunduk .Artik her tür atıklarımızı site içlerinde atık kutularımızda değerlendireceğiz. Hadi Yenikent Geri Dönüşümde örnek olalım ne dersiniz?” dedi.

BELEDİYE ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ YETKİLİLERİ İLE MUHTAR AKTAŞ VE AZALAR PROJEYİ SİTELERE TANITMAYA BAŞLADILAR

Başkan Büyükgöz’ün çevreci projeleri

Gebze’ye ödül getirmişti

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin “Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz” ödülünü geçtiğimiz aylarda  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden almıştı.

Gebze Belediyesi’ne çevreci ödül. Gebze Belediyesi’nin Sıfır Atık çalışmaları ödüle layık görüldü. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz çevreci belediye ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Ankara ATO Congresium’da düzenlenen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve diğer birlik temsilcilerinin hazır bulunduğu törende Başkan Büyükgöz, Gebze Belediyesi’nin “Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz” Ödülünü almıştı. Sıfır Atık alanında yapılan doğru çalışmaların neticesinde ödüle layık görülmenin gururunu Gebzeli hemşerileriyle paylaştığını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; çevreci belediyecilik alanında ve sıfır atık projesi kapsamında yeni hizmetleri hızla hayata geçirmeyi sürdüreceklerini ifade etmişti.

Projenin mahallede ve Gebze genelinde büyük ilgi görmesi bekleniyor.

YILMAZ IŞIK

reklam