DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.290.152-0.928
reklam

Şayir’den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şayir’den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı
reklam

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

 Başkan Şayir mesajında; “Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına ayırdığı yer, ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde şüphesiz ki en önemli payı kadınlarımıza aittir. 

KADINLARIMIZ BAŞ TACIDIR 

Bağımsızlık mücadelesini kadınların desteğiyle kazanan ülkemizin, bugünü de, yarını da kadınlarımızın emek ve mücadelesiyle şekillenmektedir.  Çağdaş Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Türk kadını, eğitimden çalışma hayatına, bürokrasiden siyasete, spordan sanata kadar her alanda önemli bir rol üstlenmiştir. Bizler kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir toplumun temsilcileriyiz. 

TÜRK KADINI GELECEĞE GÜVENLE BAKMANIN TEMİNATIDIR 

Ülkemizin her kesiminde giderek güçlenen ve sesini duyuran Türk kadını, uygar ve gelişen ülkemizin temel dokusudur. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk Milleti’nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların sahip olduğu özgürlük, toplumda taşıdığı saygınlık, üretim ve yönetimdeki yeridir. 

KADINA ŞİDDET SON BULMALIDIR 

Kadınlarımız toplumun her alanında çok önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Ancak son yıllarda kadına yönelik şiddetteki dikkat çeken artış toplumun her kesimini rahatsız etmektedir. Bizleri dünyaya getiren, büyüten, bizlere kişilik ve şahsiyet kazandıran kadınlara yönelik bu tutumun son bulmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dilerim” dedi. 

reklam