DOLAR32,5949% 0.37
EURO34,7339% -0.05
STERLIN40,4611% -0.36
FRANG35,8933% 0.81
ALTIN2.494,34% 0,40
BITCOIN2.026.9230.908
reklam

Şanlı BAYRAĞIMIZ Kocaeli ‘de

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şanlı BAYRAĞIMIZ Kocaeli ‘de
reklam

“Anadolu Gönül Yolu Projesi Kapsamında 81 Genç 81 Bayrak” Adı Altında Düzenlenen Etkinlikte, Şanlı Bayrağımızı İstanbul’dan Teslim Aldık

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla gençlerimizde var olan milli tarih şuurunun daha da geliştirilmesi, vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 81 ilde hayata geçirilen “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında ay yıldızlı şanlı Türk Bayrağımız 7 bölgeden yola çıktı. 

Gençlerimizde var olan milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin gelişmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen etkinlikte, Bakanlığa bağlı kurumlarda kalan gençler, Türk Bayrağını Çanakkale’ye götürecek.
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Marmara Bölgesinde bulunan tüm illeri dolaşacak Türk Bayrağı için ilimizde devir teslim töreni düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Müdürlüğü personeli ve öğrenciler katıldı.

İstanbul ilinden Aşkın Samet Akkaya refakatinde Kocaeli’ye getirilen Şanlı Türk Bayrağımız, etkinlik kapsamında ilimizi temsil eden Zeynep Fatma Çayır’a teslim edildi.

Teslim töreninin ardından Vali Yardımcısı İsmail Gültekin yaptığı konuşmalarında; “Gençlerimizin İstanbul’dan gururla getirdikleri Şanlı Bayrağımızı onurla teslim aldık. Bizde Kocaeli olarak Şanlı Bayrağımıza sahip çıkarak etkinlik kapsamında bizden sonraki ilimize gururla teslim edeceğiz. Bağımsızlığımızın ve devletimizin birliğinin simgesi olan Şanlı Bayrağımız her zaman gururla dalgalanacaktır. Bu etkinlikte emeği geçen kurum ve kuruluşlar ile geleceğimizin teminatı gençlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak etkinliği kapsamında İstanbul’dan Kocaeli’ye gelen Türk Bayrağı Marmara Bölgesini dolaşacak. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü dolayısıyla Türkiye’nin 7 bölgesinden Çanakkale’ye gönderilecek olan Şanlı Bayrağımız, bir sonraki il olan Sakarya’ya teslim edilmek üzere gururla uğurlandı.

reklam