reklam
reklam
DOLAR 27,2363 % 0.1
EURO 28,8450 % -0.02
STERLIN 33,1688 % -0.23
FRANG 29,8034 % -0.11
ALTIN 1.674,70 % -0,10
BITCOIN 720.001 0.573
reklam

Poyraz, deniz salyasını Darıca-Yalova-Tuzla arasında topladı

ÖZEL HABER: Marmara Denizi genelinde balıkçıların avlanmalarını durduran deniz salyası, Yaklaşık 40 günden bu yana İzmit Körfezi’nde görülmeye başlanan deniz salyası poyraz rüzgarının da etkisiyle bölgemizde Darıca sahilleri ile karşıda Yalova sahilleri arasındaki bölgede yoğunlaşmaya başladı. Gazetemizin bu sabah yaptığı tespitlere göre rüzgarın da etkisiyle deniz salyası tabakası Darıca-Yalova arasındaki bölgede yoğunlaştı. Yetkililerin bu aenlamda bir çalışma yapıp yoğunlaşan bölgedeki deniz salyasını temizlenmesi için çaba gösterilmesi isteniyor ve bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Poyraz, deniz salyasını Darıca-Yalova-Tuzla arasında topladı
reklam

Marmara Denizi genelinde balıkçıların avlanmalarını durduran deniz salyası, Yaklaşık 40 günden bu yana İzmit Körfezi’nde görülmeye başlanan deniz salyası sert poyraz rüzgarının da etkisiyle bölgemizde Darıca ve Tuzla sahilleri ile karşıda Yalova sahilleri arasındaki bölgede yoğunlaşmaya başladı.

BALIKÇILIĞA BÜYÜK ZARAR VERDİ

Kocaeli Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Başkanı Ali Sarı da geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak, son günlerde İzmit Körfezinde etkili olan ve tabaka halinde yayılan Müsilaj olarak tabir edilen deniz salyası tabakasının bölge balıkçılığına da büyük darbe vurduğunu ve zarar verdiğini açıklamış, bu tabakanın toksik madde içerdiğini, bölgemizde bulunan ve yeşil ruhsatla geçimlerini sürdüren yüzlerce balıkçı esnafının bundan dolayı mağdur olduğuna işaret etmişti. Başkan Sarı, küçük ölçekli balıkçılık yapan esnafın zararlarının devlet tarafından karşılanıp desteklenmesi çağerısında da bulunmuştu.

BELİRLİ BİR BÖLGEDE TOPLANMASI ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, de İzmit Körfezi sahillerinde her geçen gün etkisini arttırarak yayıldığı alanın genişlediği görülen deniz salyasıyla mücadeleye başlamıştı. Balıkçılar deniz salyasının belirli bir bölgede rüzgarın da etkisiyle toplanmasının orasının temizlenmesi için büyük ve önemli bir fırsat olduğunu söylediler ve Kocaeli Büyükşehir’in yaptığı bu çalışmaya  diğer kurumların da katılarak deniz salyasının deniz süpürgesi ve amfibik araçların desteğiyle  toplanması çağrısında bulundular. YILMAZ IŞIK

Deniz salyası, sert esen poyraz rüzgarının da etkisiyle -Darıca-Yalova arasında saat 11:00 sıralarında bu şekilde toplandı ve yoğunlaştı. FOTOĞRAF: YILMAZ IŞIK

 

reklam
%d blogcu bunu beğendi: