DOLAR33,0568% 0.7
EURO36,0429% 0.54
STERLIN42,9406% 1.21
FRANG36,9425% 0.86
ALTIN2.559,93% 0,41
BITCOIN57.915,930.111
</div

Pelitlililer, çirkin olayı yürüyüş ve sloganlarla protesto etti!

Gebze Pelitli’de geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen çok üzücü ve çirkin olayı Pelitli sakinleri dün akşam toplanarak sloganlarla protesto etti. Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı köylünün protesto eylemi yine jandarmanın gözetiminde devam ederek olaysız sona erdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pelitlililer, çirkin olayı yürüyüş ve sloganlarla protesto etti!
reklam

Gebze Pelitli’de geçtiğimiz pazartesi günü, evine gitmekte olan 17 yaşındaki A.A.’yı takip eden, bir süre sonra da istismar amacıyla ağaçlık alana sürükleyen, amacına ulaşamayınca da boğazını sıkıp taşla başını ezen Afgan uyruklu A.M. (20), Jandarma’nın çevrede bulunan işyerlerine ait güvenlik kameralarını incelemeye almasının ardından göz altına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Gebze’deki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren A.A.’nın durumunun ciddiyetini koruduğu öğırenilirken çok sayıda kalabalık Pelitlili sakinlerin  dün akşam da  köyde toplanarak durumu sloganlarla protesto etti.

Jandarmanın yoğun güvenlik önlemi aldığı protesto olayında Köy Muhtarı Zafer Ceyhanlı da bir konuşma yaptı. Ceyhanlı, böyle bir olayın köylerinde meydana gelmesinden ötürü son derece üzgün olduklarını  ifade ederek, ” Kızımızın yaşaması için dua ediyoruz. En çok bunun için dua ediyoruz. Olaya karışan şahsın en ağır cezayı almasını umuyor ve bekliyoruz. Bu çok üzücü olayın yakın takipçisi olacağız değerli köylülerimiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Köylülerin protesto toplantısı olaysız sona erdi ve jandarmanın eşliğinde dağılarak herkes evine gitti.

reklam