DOLAR32,5949% 0.37
EURO34,7339% -0.05
STERLIN40,4611% -0.36
FRANG35,8933% 0.81
ALTIN2.494,34% 0,40
BITCOIN2.026.9230.908
reklam

Nail Başkan da İzmir’de depreme yakalandı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nail Başkan da İzmir’de depreme yakalandı!
reklam

ÖZEL HABER- Bugün Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de meydana gelen AFAD’a göre 6.6, Kandilli’ye göre 6.8 şiddetindeki büyük depreme bölgemizin önemli ve protokol ismi Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler de yakalandı. Nail Başkan, Gebze 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin ardından ailesinin bulunduğu İzmir’in Çeşme ilçesine gitti.

GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’deki Cumhuriyet Bayramı törenlerinin akabinde ailesinin bulunduğu İzmir Çeşme‘deki evine gitti.

ÇİLER: “BÜYÜK DEPREME CADDEDE YAKALANDIM!”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, İzmir depremine yakalanışını www.gebzeponarama.com‘a şöyle anlattı:

İşte GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in depreme yakalandığı nokta burası… (Çeşme -İzmir)

” Saat 14.51’de Çeşme ilçesinde belediyenin arka sokağnda evime doğru yol alırken birden bire bastığım yer dahil her taraf büyük bir sarsıntı ile sarsıldı…Yolda yürürken büyük sarsıntıya yakalandım, sarsıntı sonrası hemen yakınımdaki binanın bir bölümünün yıkıldığını ve taşlarının üzerime doru geldiğini gördüm. Çok büyük bir sarsıntı idi. Adeta 17 Ağustos 1999 Gölcük depremini yaşadım bir kez daha yaşadık gibi geldi bana…

İzmir bugün çok büyük bir doğal afeti yaşadı. Yıkılan binalar var… Umarım buradaki enkazlar altında kalan ve kaldığı sanılan vatandaşlarımız sağ salim canla başla çalışan kurtarma ekiplerimiz tarafından kurtarılır. Şu ana kadar 12 vatandaşımızın deprem sırasında hayatını kaybettiği belirtildi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz” dedi.

ÇİLER: “DEPREMLER MAALESEF KAÇINILMAZDIR, DEPREMLERLE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ!”

GTO Başkanı Nail Çiler, depremin Türkiye gerçeği olduğunu, bunu her platformda Gebze’nin en önemli sivil toplum ve öncü kuruluşu olan Gebze Ticaret Odası olarak da her zaman ve sürekli gündeme getirdiklerini ifade ederek şunları da kaydetti: ” Biz asrın en büyük felaketini 17 Ağustos 1999 depremini yaşadık Kocaeli bölgesi olarak. Bu sebepten ötürüdür ki; Deprem gerçeğini en iyi bilen ve en iyi yaşayan insanlar olarak şunu söyleyebiliriz; İlk önce insanlara olası bir deprem sırasında kendilerini öldürmeyecek yapılar inşa etmek lazım gelir. Bunun başka bir yolu yoktur. Tek gerçek budur: Depremler olacak ve her zaman var olacak…Bu gerçekle yaşamayı öğrenmemiz lazım. İnsanları deprem değil, çürük yapılar öldürür. Önemli olan insanlarımızı bu hususta her zaman ve daima bilinçlindirmektir. Bizi takip edenler bilir; Biz yıllardır GEBZE TİCARET ODASI olarak her platformda bunun gereğini ve bilincini adeta haykırarak söylüyoruz Gebze’de.

“DEPREMLER BİZE GÖSTERİYOR: TOPLANMA ALANLARI OLMAZSA OLMAZDIR!”

GEBZE ASKERİ KIŞLASI ALANI….

Olası bir doğal afet sonrası halkın toplanma alanları kadar yaşamsal bir başka konu yoktur. Bir yaşam bölgesinde eğer her şey sadece yapı, yapı ve yapı ise, olası bir deprem gibi doğal afette insanları bir arada bir toplantı yerinde buluşturmanız asla mümkün olmaz. Şehirlerin hem nefes alma, hem de doğal afetlerde kullanılacak doğal toplanma alanları olmalıdır… İşte biz her fırsatta Gebze’de bunları dile getiriyoruz. Gebzemizin de doğal toplanma alanları olmalı. örneğin : GEBZE ASKERİ KIŞLASI. Burası 570 dönüm ve Gebze için artık yaşamsal öneme sahip olan en önemli alan.. Akabinde bizim bir de Gebze olarak HÜNKAR ÇAYIRIMIZ var. Burası da Gebze halkı için yaşamsal öneme sahip yegane bir değerimizdir…Buralarının bir başka kullanım maksadı için kullanılmaması yönünde yakın geçmişte azami çabalarımız oldu Oda olarak. Yine aynı çaba içinde oluruz ve buralarının halkın en acil durumlarda kamusal alan olarak korunması için Devletimizin yanında her türlü katkıya da hazırız. Buralarını asla bir başka kullanım şekli için kullanmamalıyız.

“İZMİR HALKI’NIN TOPLANMA ALANLARINA İHTİYACI VAR!”

Bakınız biz bu akşam Çeşme‘deyiz ve Çeşme halkı bu gece evlerine giremiyor, girmek istemiyor. İzmir halkı bu gece dışarıda. Bunun için toplanma alanlarına acilen ve yaşamsal önemde ihtiyaç vardır. Bunu söylemek istiyoruz her fırsatta ve her zaman maalesef haklılığımız bu tür doğal afetler sonrası ortaya çıkıyor. Doğal afetler yaşanmadan tedbirleri süratle ve acilen almak gerekiyor. Allah bu felaketleri bir daha yaşatmasın inşallah!

Güzel İzmir’imize çok büyük geçmiş olsun!

Güzel İzmir’imize çok büyük geçmiş olsun tekrardan. Allah bizleri Milletçe büyük felaketlerden korusun inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Biz de İzmir depremine İzmir’in Çeşme ilçesinde yakalanan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ile Değerli Eşi Sevgi Çiler ve tüm İzmir Halkına çok geçmişler olsun dileklerimizi iletiyoruz. YILMAZ IŞIK

reklam