DOLAR32,6077% 0.38
EURO34,7852% 0.06
STERLIN40,5836% -0.13
FRANG35,9234% 0.86
ALTIN2.497,60% 0,53
BITCOIN2.049.7221.445
reklam

Muhtar Aktaş ile dağda sağlık için yürüyenleri sevindiren hizmet!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Muhtar Aktaş ile dağda sağlık için yürüyenleri sevindiren hizmet!
reklam

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın 2019 yılının Ekim ve Kasım ayı Muhtarlarla toplantılarında, Gebze Gaziler Dağı’nın güvenliği, temizliği ile ilgili Gebze Yenikent Muhtarı Esengül Aktaş, dağın nimetlerinden ve temiz havasından yararlanan tüm Gebzeliler adına direkt olarak bu hususu Başkan Büyükakın’a bildirmiş, Başkan da bu hususta gerekenin yapılacağını bildirmişti. Ocak ayında Dağın Gebze Yenikent kısmında dağda salık yürüyüşü yapan vatandaşların yararlanacağı içinde Umumi WC ve diğer sosyal bölümlerin bulunduğu kompleks bina inşaatı başlatıldı ve şu anda hızla devam ediyor. Gebze Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş, buhususta Başkan Büyükakın’ın şahsında emeği geçmekte olan tüm Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve çalışanlarına bir kez daha teşekkür etti.

Gebze’nin akciğeri konumundaki Gaziler Dağı Tabiat Parkı ile ilgili hassasiyetimizi bizi izleyen tüm okuyucularımız yakında bilir. Bünyesindeki pek çok ağacın tamamen ömrünü doldurup kurumaya başladığı artık yeni nesil ağaçlarla yeniden ve topyekün ağaçlandırılması gereken Gaziler Dağı’nda vatandaşlar her güan sabah ve akşamları sabah yürüyüşlearini yapmaktadırlar. Ancak tabiat parkının bazı çözümlenmesi gereken önemli sorunları ve ihtiyaçları bulunmaktaydı. Hem bölge gazetecileri sık, sık bu konuyu çözüme kavuşmasıı için gündeme getirirken, bölgemizde Gaziler Dağı ile sınır olan bazı mahallelerimizin muhtarları da Büyükşehir nezdinde harekete geçkmişlerdi. Bu muhtarlardan birisi de Gebze Yenikent mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş oldu.

GAZİLER DAĞI’NA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMALIYIZ…

“ÖZEL ARAZİ” KILIFI İLE DAĞIN KIYISINA YENİ ARSALAR ÜRETİLME ÇABALARI GÖZLENİYOR: Bugün içindeki eski ağaçları her geçen gün eksilen ve topyekün bir ağaçlandırma hamlesi yapılması gereken Gazilar Dağı’nın ayrıca mevcut sınırlarının bazı uyanıklara karşı yeni arsa üretimi tehlikesine karşı korunması gerekiyor.

Mesire alanındaki güvenlik ve aydınlatma gibi başlıca sorunlar, 2019 yılının Ekim ve Kasım aylarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın muhtarlar ile yaptığı toplantıda gündeme gelmiş ve Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş, yaşadıkları sıkıntıları Büyükakın’a anlatmıştı. Akabinde ilerleyen günlerde Başkan Büyükakın’ın talimatı üzerine Kocaeli Büyükşehir Güvenlik İdari Amiri Saim Serin, Muhtar Aktaş’ı ziyaret etmişti. Serin’e mahalle olarak yaşadıkları sıkıntıları özetleyen Muhtar Aktaş, sorunların çözüleceği müjdesini Serin’den alarak bunu kamuoyuyla paylaşmıştı.

Mesire alanındaki güvenlik ve aydınlatma gibi başlıca sorunlar, 2019 yılının Ekim ve Kasım aylarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın muhtarlar ile yaptığı toplantıda gündeme gelmiş ve Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş, yaşadıkları sıkıntıları Büyükakın’a anlatmıştı.
Kocaeli Büyükşehir Güvenlik İdari Amiri Saim Serin de , Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş’ı ziyaret etmişti…


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Muhtar Aktaş, “Kocaeli Büyükşehir Güvenlik İdari Amiri Saim Serin Bey güzel ve sevindirici haberi bizlerle paylaştı. Gaziler Dağı Mesire Alanımıza güvenlik kabini ve güvenlik temini ile gece-gündüz güvende olacağız. Ayrıca mescit ve wc inşaatı en kısa zamanda başlıyor. Mahalle sakinlerimizin isteklerine duyarsız kalmayıp yılların sorununu çözüme ulaştıran Belediye Başkanlarımıza şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına sonsuz teşekkürler” demişti. Kocaeli Büyükşehir Güvenlik İdari Amiri Saim Serin de , Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş’ı ziyaret ederek, Büyükakın’ın talimatı üzerine mesire alanındaki çalışmalara başlayacaklarını aktarmıştı.

ŞUBAT BAŞINDA ÖNCE TEMELİ ATILDI….

FOTOĞRAF: YILMAZ IŞIK (09.02.2021)

ŞİMDİ KOMLEKS İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR…

Ve tarihler 2021 Şubat ayını gösterince şubat’ın başında temel kazısı yapılan Gaziler dağı mesire alanımıza planları yapılan , WC, Engeli WC’si, çocuk emzirme odası, gibi işlevsel alanlardan oluşan kompleks binamızın inşaat süreci hızla devam ediyor.

reklam