DOLAR33,0562% 0.12
EURO36,0329% 0.02
STERLIN42,8927% -0.05
FRANG36,9257% 0.17
ALTIN2.578,96% 0,36
BITCOIN64.500,003.203
</div

Metro hafriyatı bir mahalleyi böyle yuttu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hızla inşaatı devam eden Gebze-Darıca Metro İnşaatı’ndan çıkan hafriyatların tamamının projenin Gebze Yenikent Ayağı’nda Yenikent İstasyon inşaatı yanındaki boş alana dökülmesi ile burada hafriyat dağı oluştu. Çevre sakinleri başka yerlerden de hafruyatların buraya taşınmasından ötürü tepkilerini yükseltmeye başladılar.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Metro hafriyatı bir mahalleyi böyle yuttu!
reklam

 

Gebze-Darıca Metro Projesi hattının Gebze Yenikent istasyonu ayağında yüzlerce kamyonun her gün metro kazısından çıkan hafriyatı olduğu yere boşaltması yüzünden ortalığın toz duman olması çevre sakinlerinin de büyük tepkilerine neden oluyor. METRO İNŞAATININ BAAŞKA NOKTALARINDAN ÇIKAN HAFRİYAT DA BURAYA GETİRİLİYOR

Konu ile ilgili şikayetlerini dile getiren Yenikent sakinleri, “ Zaten her gün dinamit patlatılıyor, bir de metro kazısından çıkan hafriyatların tamamı aynı noktaya dökülüyor ve şimdiden dağ gibi bir hafriyat alanı meydana geldi. Ayrıca başka yerlerden de kamyonların da yükledikleri hafriyatı buraya döktüklerini duyduk. Toz dumandan geçilmiyor.

MAHALLENİN İÇİNDE  BU KADAR BÜYÜK HAFRİYAT ALANI MI OLUR?

Gebze Belediyesi’nin burasını hafriyat alanı olarak tahsis ettiği söyleniyor. Doğru ise bu nereye kadar devam edecek? Bu kadar dev bir hafriyat alanı daha sonra nasıl kaldırılacak o da ayrı bir sorun oluşturacağı kesin. Yetkilileri bu anlamda göreve davet ediyoruz” dediler.

reklam