DOLAR32,8695% 0.05
EURO35,6457% -0.13
STERLIN42,4123% -0.04
FRANG36,9728% 0.31
ALTIN2.550,53% 0,21
BITCOIN66.245,48-1.108
</div

Memoğulları’ndan Ramazan Dayanışması Atağı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Memoğulları’ndan Ramazan Dayanışması Atağı
reklam

Türkiye ve Dünya’nın pek çok bölgesinde yaşamakta olan aile üyeleri bulunan Karakoyunlular Boyu’nun bir kolu olan Memoğulları Sülalesi, bu Ramazan ayında da birbirlerini unutmadı Ramazan dayanışması gerçekleştirdi.

Merkezi Gebze’de Gaziler mahallesinde bulunan ve Dernek Başkanlığı’nı bölgemizin tanınmış isimlerinden, Gebzeli Hayırsever İşadamı, Eski Kıdemli Siyasetçi Nurettin Memoğlu’nun yaptığı Memoğulları Derneği bu Ramazan ayında da hem bölgemizde, hem de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan üyelerine Ramazan kumanyası desteği verdi.

KARINCA KARARINCA

Konu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Dernek Başkanı Nurettin Memoğlu, ” Ramazan ayı mağfiret ayı, dayanışma ayı. Bu mübarek ayda dayanışmaların yapılması gerekir. Bir Müslüman komşusu aç iken kendisi doymamalı, muhtaç olana yardım yapmalı, ayrıca hısım akraba da bu hususta gözetilmeli…

Biz bu yıl da dernek olarak karınca kararınca yine kumanyadan oluşan yardımlarımızı hazırladık ve sadece bölgemizde değil, Marmara ve Türkiyemizin çeşitli illerinde oturan ihtiyaç sahibi hısım ve akrabalarımıza ile aile üyeleremiz dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu konuda bir şeyler yapabildikse ne mutlu bizlere” dedi.

KARAKOYUNLULAR CAMİİ’NİN KURUCUSU

Gebzeli Hayırsever İşadamı, Kıdemli Eski Siyasetçi Nurettin Memoğlu, kendi yaptırdığı Karakoyunlular Camii önünde görülüyor.

Nurettin Memoğlu, Gebze Belediyesi Eski Meclis Üyelerinden, ANAP’ın bölgemizdeki kurucularından. Sanayi’de Ota Makas dükkanları açtı, bir dönem Almanya’da yaşadı. Ayrıca sosyal yönü çok aktif olan Memoğlu, bir dönem de ANAP Döneminde Gebze Güreş Ağalığı da yaptı.

Mensubu olduğu aşiret adına Karakoyunlular ismini taşıyan Karakoyunlular Camii inşaatını 1997 yılında Gaziler mahallesinde başlatmış, 2005 ylında tamamlanan cami için yaşatma derneği kurmuş ve yaklaşık 20 yıl bu dernek başkanlığını yaparak mahallesine bugün camiyi kazandıran kişi olarak da tanınıyor. Yakın dönemlerde Gebze Kent Konseyi Kıdemliler Meclis Başkanlığı da yapan Nurettin Memoğlu, şimdilerde, TRT’de yayınlanan pek çok tarihi dizide dizi oyuncusu  olarak rol almaktadır. YILMAZ IŞIK

 

reklam