reklam
reklam
DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 745.375 0.207
reklam

Köylerde kar bereketi sevinci

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Köylerde kar bereketi sevinci
reklam

Bu yıl bölgemize yapan kar yağışı köylümüzün de yüzünü güldürdü… En yakın Gebze köylerimizde bugün yaptığımız gezide kar örtüsünün hala kalkmadığını gördük…Gebze’nin eski köyleri yeni mahalleleri yaklaşık 17 kırsal köy olan yeni mahalleleri son kar yağışı ile karlar altında kaldı…Köylüler uzun süre sonra gelen kar yağışını bereket olarak nitelendirdi ve sevindi.

smart

Gebze köylerinde bugün yaptığımız turda köylülerin bu kış yağan kardan oldukça mutlu olduklarını gördük. Köylüler :Bu yıl inşallah bereket olur. Yarım metreye yakın kar düşen yerler var. Yeter çok şükür Allah’a. Geçen yıl hiç göremedik sayılır… ” dediler. Köylüler, yer altı suları bakımından da kar yağışının verimli olacağını tahmin ettiklerini de ifade ettiler.

YILMAZ IŞIK

Gebze köylerinde, bugün Kadıllı köyünde 21 Ocak itibariyle kar örtüsü halen bu şeklindeydi… YILMAZ IŞIK

TAŞKÖPRÜ’DE KAR MANZARALARI…

Körfez Himmetli Köyü…
Taşköprü köyleri de karlar altında :Bu arada Duraklı-İshakçılar arasındaki Taşköprü yötesindeki onlarca köy de son kar yağışı altında kaldı. Bazı yerlerde en az yarım metre kar örtüsü var… (Ali Osman Kılcan)

SON KAR YAĞIŞI SONRASI, GEBZE YAĞCILAR KÖYÜNDEN GEBZELİ İŞADAMI CEVAT SEYRAN’IN OBJEKTİFİNDEN KÖY MANZARALARI ŞÖYLE İDİ…

reklam
%d blogcu bunu beğendi: