DOLAR33,0562% 0.12
EURO36,0329% 0.02
STERLIN42,8927% -0.05
FRANG36,9257% 0.17
ALTIN2.578,96% 0,36
BITCOIN64.500,003.203
</div

Elektriksiz köyler yarım metre kar altında, SEDAŞ’ı böyle beklediler!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Elektriksiz köyler yarım metre kar altında, SEDAŞ’ı böyle beklediler!
reklam

Bölgemizin kuzeyinde yer olan köylerimizde binlerce yaşayan vatandaşımız var…Gebze’nin Ovacık köyünden Kandıra’nın en yakın köylerine kadar uzanan ve var olan bölgede, Gebze Köyleri ile bugün Körfez ve Derince ilçe sınırları içerisinde kalan Gebze’nin en eski köyleri son kar yağışının altında kaldı.

EN AZ YARIM METRE KAR ALTINDA KALDILAR, ELEKTRİKLER DE KESİLDİ…

KÖYLERDE ANİ KAR YAĞIŞI YARIM METREDEN FAZLA KAR ÖRTÜSÜ YAPTI: Ocak 2021 Kışı kuzeyimizdeki köylerde kara kış yaptı, en az yarım ketre kar olan yerler var…

Bu kış kar yağışının bereketli yağması köylüyü sevindirirken, elektriklerin kesilmesi bir o kadar da üzdü. Gebze’nin uzak köyleri ile Taşköprü bölgesinde onlarca köy sert esen rüzgar ve kar yağışı yüzünden kesildi.

SOBAMIZ VE ODUNUMİUZ OLMASAYDI DONMUŞTUK…

Gebze’nin kuzeyindeki eski köyleri olan şimdiki Körfez ve Derince ilçesine bağlı olan TAŞKÖPRÜ yöresindeki Köylüler , elektriklerin kesilmesine: ” Sedaş gerekli yatırımı yapamadı ne yazık ki. Elektrik direklerini görseniz Allahlık, çoğu çürük ve eski..Allah’tan odunumuz var, sobamız var, yoksam donardık” dediler… Bazı köylüler SEDAŞ’a anlamlı bir mesaj göndererek, ” Yeter ki gelsinler, hatlarımızı onarsınlar, kış geldi elektriklerimiz kesildi. Sedaş’ın hatlarının bozuk olması için ille de kışın gelmesi lazımmış demek ki! Allah’tan odunumuz var, sobalarımız var, yoksam donmuştuk.

SEDAŞ EKİPLERİMİZİ BEKLİYORUZ…

ANİ KIŞ BİRDEN BASTIRINCA, KÖYLÜ İLK ÖNCE ODUNLUKLARA GİDEN YOLU AÇMAK ZORUNDA KALDI…
Yarım metre kar altında kalan köylerde Allah’tan yazdan toplanmış odun ve kuzine sobalar vardı. ..Elektrikler kesilince herkes çaresiz eve kapanıp sobaların etrafına kümelendi..Misafirperver Köylüler, “Yeter ki Sedaş ekipleri gelsinler, hatlarımızı onarsınlar. Onları ısıtmak için çay da var, çorba da var..İkramımızdır. Ancak bi türlü onları göremedik” dediler.

Allah”tan Kuzine sobalarımız yanıyor. Üzerine kuru fasulye kaynayan tencere ve çorbalarımız da var. Sedaş ekiplerini bekliyoruz bölgemmize çorbamız ikramımız olur ” dediler. YILMAZ IŞIK

reklam