DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.281.584-1.199
reklam

Kaymakam Mustafa Güler’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kaymakam Mustafa Güler’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
reklam

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaymakam Güler’in mesajı şöyle:

Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşu Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve 14 Mart günü de, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.
Sağlıklı yaşam, her bireyin temel hakkıdır. Bu hakkın herkes tarafından eksiksiz kullanılabilmesi, Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, bugün gelinen noktada sağlık alanında verilen hizmette ülkemiz dünya standartlarının üzerinde önemli bir noktaya ulaşmıştır.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, tüm vatandaşlarımızın sağlık güvencesine kavuşturulması, insan sağlığının korunması ve yaşanan salgın ve  sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. 
Devletimiz hem sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın daha ucuz ve kaliteli hizmet almasını sağlamak, hem de bu hizmeti sunan tüm sağlık personelimizin, daha özverili bir şekilde çalışmalarına imkân sağlayacak kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için  modern hastaneler ve  çok önemli sağlık yatırımları yapmaktadır.
Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Covid – 19 ile mücadelede en ön safta yer alan her türlü zorluğa rağmen, kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakârca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında şehit düşen  Pandemi  ile mücadele ederken hayatlarını kaybedip   ebediyete irtihal eden sağlık çalışanlarını rahmetle anıyorum. Başta doktorlarımız olmak üzere hemşire, hastabakıcı ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

reklam