DOLAR32,5163% -0.1
EURO34,7959% -0.22
STERLIN40,4743% -0.12
FRANG35,5896% -0.31
ALTIN2.440,50% 0,43
BITCOIN65.160,01-2.487
reklam

Kaymakam Mustafa Güler Covid-19 Denetimlerini Gerçekleştirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kaymakam Mustafa Güler Covid-19 Denetimlerini Gerçekleştirdi
reklam

 Covid-19 salgını nedeniyle ülke çapında yürütülen mücadele kapsamında ilimizde normalleşme sürecine geçiş için yasakların azaltılması hatta tamamen ortadan kaldırılması amacıyla, Gebze’de toplu taşıma araçları, marketler, pazarlar, alışveriş yerleri, parklar, meydanlar ve caddelerde Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Başkanlığında denetimler yapıldı.


Kaymakam Güler Başkanlığında yapılan denetime Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Emniyet ve Zabıta ekipleri katıldı.

Kaymakam Güler, Çarşı İçi’nde güvenlik devriyesi ve uygulamalar yapan Yunus polis ekiplerini de denetledi.

Kaymakam Güler “Havaların ısınması ile toplumda tedbirlere dikkat edilmesi konusunda bir rahatlama gözlenmiştir. Alınan tedbirlere rağmen vaka sayılarında yeniden artış yaşanmaktadır. 1 Marttan itibaren Sağlık Bakanlığınca belirtilen dört ana kriter çerçevesinde getirilen kısıtlamaların il bazında alınacak Hıfzıssıhha Kurulu kararlarınca var olan tedbirlerin azaltılması veya kaldırılması uygulaması ile ilgili kademeli normal hayata geçilecektir. Bizde İlçemizde yasakların azaltılması veya tamamen ortadan kaldırılması amacıyla denetimlere ara vermeden devam edeceğiz. On gün boyunca Başkanlığımda daha etkin denetlemeler yapılacaktır. Şu anda riskli bölgedeyiz, vatandaşlarımızdan ricamız sınırlamalardan kurtulmak istiyorsak orta veya az riskli bölgeye geçebilmek için daha fazla dikkatli ve tedbirli olmalarıdır. Hep birlikte kurallara uyarak bu virüsü yenebiliriz” dedi.


Kaymakam Mustafa Güler, gerçekleştirilen denetimlerde esnaf ve vatandaşlardan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka riayet edilmesini istedi. Sahadaki denetim faaliyetlerinde kişilerin yoğun olarak bulundukları kalabalık yerlere öncelik/ağırlık verileceğini belirtti.  

reklam