reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Karayel fırtınası Eskihisar’ı harabeye çevirdi! Kıyı tesislerde Zarar büyük!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karayel fırtınası Eskihisar’ı harabeye çevirdi! Kıyı tesislerde Zarar büyük!
reklam

Gece etkili olmaya başlayan ve halen hızını biraz kesmiş de olsa devam eden karayel fırtınası sahil köyümüz olan Eskihisar’ı fena vurdu. Afete yol açan ancak şans eseri ölen ya da yaralama olayının olmadığı fırtına afetinde Kuvvetli fırtınanın coşturduğu denizdeki dev dalgalar özellikle mendirek dışındaki denize sıfır olan Gebze Belediyesi’ne ait Güzide Kalealtı tesislerini yerle bir etti tesisi denize kattı.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ AFET YERİNDE

Fırtına afetinin ardından bölgede incelemelerde bulunan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz: ” Can kaybı olmaması sevindirici. Tesislerimiz özellikle Kalealtı tesislerimiz büyük oranda, Balık restoranımız kısmi olarak zarar gördü. Kurtarabildiğimiz malzemeleri depolara kaldırıyoruz. Hepimize büyük geçmiş olsun” açıklamasını yaptı.

Fırtınada oluşan dev dalgalar, hemen deniz kıyısındaki tesisi yıktı sonra dev dalgalar yolla birlikte yuttu. Bütün camların dalgalarca kırılan tesiste tesis kullanılamaz hale geldi. Gebze Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan sahilde incelemelerde bulundu ve fırtınanın meydana getirdiği zararı yerinde inceledi.

Güzide tesisi tamamen denizin içinde kaldı…

TRT ekibi bölgeye gelerek yerinde çekimler yaptı, felaketi yerinde görüntüledi.

reklam
%d