DOLAR33,0248% 0.6
EURO36,0103% 0.45
STERLIN42,8919% 1.09
FRANG36,9128% 0.77
ALTIN2.563,73% 0,56
BITCOIN58.221,320.624
</div

İzmit Belediyesi, bal kabağı hasadı yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmit Belediyesi, bal kabağı hasadı yaptı
reklam

Hürriyet: Her zamanki gibi ihtiyaç
sahiplerinin sofralarına ulaşacak

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğünün Bal Kabağı Yetiştiriciliği Projesi kapsamında bal kabaklarının hasadını gerçekleştirdi. Başkan Hürriyet, “Çok çeşitli tarım ürünlerini toprakla buluşturuyor ve ürettiklerimizi halkımızla paylaşıyoruz” dedi

Üreten belediye vizyonuyla çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğünün Bal Kabağı Yetiştiriciliği Projesi kapsamında bugün Recepköy Mahallesi’nde bal kabaklarının hasadı gerçekleştirildi. 4 dönüm araziye ekilen bal kabaklarının bir kısmı ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olup kalanlar ise sosyal tesisler ve Çınar Halk Market aracılığıyla uygun fiyata vatandaşlara ulaşacak.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ”
Bal kabağı projesiyle ilgili bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Olabildiğince üretmeye, üretene destek vermeye, atıl kalan bütün arazilerimizi var gücümüzle ekmeye çalışıyoruz. Çok çeşitli tarım ürünlerini toprakla buluşturuyoruz. Buğday deneme çalışmalarından aronyaya, mısır çalışmalarından çilek üretimine üretmeye devam ediyoruz. Ürettikten sonra da halkımıza yeri geldiğinde ücretsiz dağıtıyoruz yeri geldiğinde Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzce Gıda Bankası’nda ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtıyoruz. O kadar çok üretiyoruz ki kalanını da Çınar Halk Market’te uygun ücretle satıyoruz ya da sosyal tesislerimizin mutfaklarında bir yemeğe dönüştürüyoruz. Halkımıza yine uygun ücretle sunuyoruz.

“TAMAMEN DOĞAL VE İLAÇSIZ ÜRETİM”
Burada arkadaşlarımız çok güzel bir bal kabağı tarlası oluşturmuşlar. Türk insanı bal kabağını çok sever. Tatlı, çorba ve böreklerde kullanılır. Burada da verimli topraklarımızı tohumla buluşturarak 4 dönüm üzerinde üretim yaptık. Ürünlerimizin bugün hasadını yapıyoruz. Bal kabaklarını üretmek için arkadaşlarımız çok emek verdiler. Sürekli tarlada çalışıyorlar, sürekli yeni ürünler üretiyorlar. Tamamen doğal ve ilaçsız üretim yapıyoruz. Bu kabaklarımızı da belediyemize ait Sarbaş şirketimize teslim edeceğiz. Sosyal tesislerimizin mutfağına gidecekler. O mutfakta çorba olacak, tatlı olacak, börek malzemesi olarak kullanılacak ve halkımıza uygun ücretle sunulacak.

“TARIMA DİKKAT ÇEKİYORUZ”
Aynı zamanda Çınar Halk Market’te vatandaşımız uygun ücretle satın alabilecek. Bir kısmını da ücretsiz şekilde ihtiyaç sahibi ailelere teslim edeceğiz. İmkânlarımız sınırlı ve bir anda tüm çiftçilerimize ulaşabilmemiz mümkün değil ama biz tarıma dikkat çekmeye çalışıyoruz. Türkiye’de üretmek zorundayız. Ekonomik krizden çıkmanın yolu daha fazla üretmekten geçiyor. Boş tarlaların hepsini kullanmaya çalışıyoruz. Önce kendimiz üretiyor ve ürettiğimizi de paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

reklam