DOLAR32,9071% 0.25
EURO35,3873% 0.67
STERLIN41,7619% 0.41
FRANG36,8572% 0.39
ALTIN2.462,79% 0,49
BITCOIN61.187,37-4.844

Gölcük’te Uluslararası Fotoğraf Yarışması var. Son başvuru tarihi: 18 Ağustos

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) iş birliğiyle bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası 6. Göç Konulu Fotoğraf Yarışmasında başvurular 18 Ağustos’a kadar devam ediyor. 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gölcük’te Uluslararası Fotoğraf Yarışması var. Son başvuru tarihi: 18 Ağustos
reklam

GÖLCÜK ULUSLARARASI 6. GÖÇ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI’NA SON BAŞVURU: 18 AĞUSTOS

Uluslararası 6. Göç Konulu Fotoğraf Yarışması’na başvurular 18 Ağustos’a kadar devam ediyor.

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) iş birliğiyle bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası 6. Göç Konulu Fotoğraf Yarışma’nın bu yılki konusu: “Mültecileri Anlamak- Mültecileri Anlatmak”. Göçün yerinden edilmiş bireylerin ve ev sahibi toplulukların yaşamları üzerindeki etkilerini anlatmak için “yerinden edilmeyi” fotoğraf sanatı üzerinden ele alınacak yarışmada, göç olgusunun insani ve sosyo-ekonomik boyutunu yansıtacak fotoğrafların katılımı hedefleniyor.

GELECEĞE BELGE NİTELİĞİ TAŞIYOR

“Göç” konulu uluslararası fotoğraf yarışmasında çekilen fotoğrafların insanların mücbir sebeplerle, zorunlu olarak kendi topraklarını terk ederek başka ülkelere gitmesi yani iltica etmelerini / mülteci olmalarını anlatması açısından büyük önem teşkil ederken, bu fotoğraflar ayrıca geleceğe bırakılan önemli birer tarihi belge niteliği de taşıyor.

FOTOĞRAFLAR BM TARAFINDAN KULLANILMIŞTI

5.Uluslararası “Göç” konulu fotoğraf yarışmasındaki fotoğrafların, Birleşmiş Milletler’in 2019 Türkiye raporunda yer almasının yanında, sosyal medya hesaplarında da tüm dünyadaki göç konulu paylaşımlarda kullanıldı. Yine; Marmara Belediyeler Birliği tarafından organize edilen, 3000’den fazla katılımcının yer aldığı “Çözüm Üreten Kentler” konulu, Marmara URBAN Forum’un açılışında da sergilendi. Gölcük’ün adının kültürel ve sanatsal faaliyetlerle duyurulmasına güzel örnekler teşkil etmişti.

Yarışma şartnamesinin detaylarını incelemek ve yarışmaya katılmak için:

https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/detay/goelcuek-belediyesi-birlesmis-milletler-kalkinma-programi-undp-ve-goelcuek-fotograf-ve-sinema-sanati-dernegi-gfsd-6-goec-fotograf-yarismasi-tr

reklam