DOLAR33,1004% 0.05
EURO36,0847% -0.26
STERLIN42,8521% 0.05
FRANG37,2435% -0.03
ALTIN2.584,81% -0,62
BITCOIN63.983,26-0.995
</div

Geçtiğimiz ay ilk kez Gebze Panorama Haber duyurmuştu: Merkez Sağ Partisi’ni Şahinler kurdu, gözler Tansu Çiller’de…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Geçtiğimiz ay ilk kez Gebze Panorama Haber duyurmuştu: Merkez Sağ Partisi’ni Şahinler kurdu, gözler Tansu Çiller’de…
reklam

Eski Başbakan ve Doğru Yol Partisi Tansu Çiller’in yeni parti kurarak siyasete geri döneceği kulislere bomba gibi düşmüştü. Daha önce iktidara yakınlığıyla bilinen ATV’deki programda, “Ben milletimi özledim. Ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum. Her şeyden daha fazla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum” diyen Tansu Çiller’in iddialara göre partisinin kuruluşu tamamlandı.

Sosyal medyada özellikle Twitter’de kulis haberler paylaşmasıyla bilinen  Ankara Kuşu isimli hesaptan, “Çiller’in partisinin ismini ilk benden duyun” diyerek kuruluşu tamamlandığını açıkladı. Çiller’in partisinin isminin “Merkez Sağ” olacağını belirten Ankara Kuşu, Genel Başkanın ise İçişleri Bakanı Soylu’ya yakın DYP’nin eski teşkilat başkanı olan Halil İbrahim Şahinler olduğunu belirtti.

GAZETEMİZ 10 EKİM GÜNÜ BÖYLE DUYURMUŞTU:

NE CUMHUR İTTİFAKI, NE MİLLET İTTİFAKI, MÜSTAKİL VE GÜÇLÜ ŞEKİLDE YENİ PARTİMİZLE SEÇİME GİTMEK İSTİYORUZ

Şahinler bu konuda yaptığı açıklamada: ” Merkez Sağ’ın tartışmasız lideri olan, Siyaset Büyüğümüz olan Sayın Tansu Çiller ile görüştükten sonra yeni yol haritamızı oluşturduk ve kendilerinin “oluru” ile yola çıktık. Yeni Partimizin kuruluş dilekçesini bu hafta sonuna kadar vermeyi düşünüyoruz. Kurucu Genel Başkan bendeniz olacağım. Partimiz ne Cumhur İttifakı, ne de Millet İttifakı’nın yanında olacak. Kendi ilkelerimizle yola çıkıp ilk seçime katılabilmek için 40’dan fazla teşkilatımızla birlikte hazır olacağız” demişti.

Şahinler partiyi kurdu, Yeni kurulan parti bakalım her hangi bir ittifakın yanında olacak mı olmayacak mı onu zamanla bekleyip hep birlikte görmüş olacağız.

reklam