DOLAR32,8954% 0.21
EURO35,3266% 0.51
STERLIN41,7005% 0.26
FRANG36,8403% 0.33
ALTIN2.459,08% 0,34
BITCOIN60.938,75-5.209

Gebze’nin merkezinde yılan görüldü! İtfaiye alıp götürdü…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gebze’nin merkezinde yılan görüldü! İtfaiye alıp götürdü…
reklam

ÖZEL HABER: Gebze’nin merkezinde büyük yılan görüldü! Duyarlı vatandaş yetkililere derhal haber verdi, İtfaiye alıp götürdü…

Havaların ısınması soğukkanlı olarak bilinen sürüngenlerin de sıcak havalarda toprak yüzeyine daha sık çıkmamalarına neden oluyor. Gebze, Arapçeşme mahallesinde Müftülük yakınlarında bir site bahçesinde oldukça büyük olan bir yılanın görülmesi üzerine duyarlı bir vatandaşımız durumu derhal yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Müfreze ekipleri, bahçede bulunan yılanı özel araç ve gereçleriyle alarak doğal yaşamına bırakılmak üzere bölgeden uzaklaştırdı. Yılanı gören ve bir firmada özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan Doğan Umut olayı şöyle özetledi: “Sitede dolaşırken karşıma yılan çıktı. İtfaiye ekipleri gelip hallettiler. Bina; site sakinleri dikkatli olmaları önemle duyurulur…”

YILANLAR NASIL UZAKLAŞTIRILIR?

Uzmanlar yılanların genellikle yaz aylarında daha aktif oldukları ve orta yerde o yüzden yerleşim yerlerinde de nadir de olsa görünebildiklerini, vatandaşların bu anlamda dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıyorlar. Yılanlar genellikle keskin kokulardan hoşlanmazlar bu nedenle bulunduğu bölgelere kükürt ve kireç koymak onları bulundukları ortamdan tamamen uzaklaştıracaktır. Ayrıca yılanı uzaklaştırmak için bulunduğu bölgeye naftalin koymakta bir diğer etkili yöntem olduğu ifade ediliyor.

Sarımsak yöntemi
Yılanı uzaklaştırmanın bir diğer yolu da sarımsak yöntemidir. Birkaç adet sarımsağı yılanın geçtiği yerlere koyarsanız bir daha asla o bölgeden geçmeyecek, o bölgede bulunmayacaktır.
Yılanı uzaklaştırmanın bir diğer yolu da kirpi yöntemidir. Bahçeye veya yılanı uzaklaştırmak istediğiniz herhangi bir yere kirpi salabailirsiniz.

YILAN BÖYLE GÖTÜRÜLDÜ: Olay yerine gelen itfaiye ekipleri bahçede bulunan yılanı özel gereçleriyle alarak doğal yaşamına bırakılmak üzere bölgeden uzaklaştırdı.

Haber: YILMAZ IŞIK

reklam