DOLAR32,5163% -0.1
EURO34,7959% -0.22
STERLIN40,4743% -0.12
FRANG35,5896% -0.31
ALTIN2.440,50% 0,43
BITCOIN65.160,01-2.487
reklam

Tipide erken saatlerde 7/24 Büyükşehir Kar Timleri yoktu, ilçe belediyeleri vardı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tipide erken saatlerde 7/24 Büyükşehir Kar Timleri yoktu, ilçe belediyeleri vardı!
reklam

Bugün İlimizde daha da etkisini gösteren ve artıran yoğun kar yağışında kentimizin tüm ilçelerinde ve köy yollarında yol açma ve tuzlama çalışmaları yapacağı belirtilen ve bu konuda açıklama yapılan Büyükşehir Belediyesi’nin Kar Timleri ve iş makinalarını böglemizde göremedikleriin belirten Gebzeliler ve diğer yakın ilçelerimizin sakinleri:” Hani nerede kaldı Büyükşehir ekipleri. Büyükşehir İzmit ve çevresini temizlerken, Batı Yakası karlar altında kaldı. Karın altında kaldık. Özellikle sabah saatlerinde iş makinalarını bekledik ama göremedik” şeklinde tepki gösterdiler. Batı yakasında Darıca ile diğer ilçe belediyeleri etkili olan kar yağışı nedeniyle her yer beyaza bürünürken vatandaşların zor anlar yaşamaması için belediye ekipleri tuzlama ve kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürdüler.

Gebzeliler: ” Büyükşehir’in 7/24 Kar Timlerini bugün bölgemizde göremedik!”

Dün bölgemizde çalışma yapan ve Gebze köyllerine kadar gittiği görülen karla mücadele araçlarının bugün yoğun tipi nedeniyle böglemizde öğle öncesi pek görülmediler. Pek çok cadde ve sokağa Gebze Belediyesi’nin işçileri kürekle solisyon döktükleri görüldü.

Gazeteleri arayan bölgemiz sakinleri; ” Karın altında kaldık resmen. Sabahın erken saatlerinde servis bekleyen insanlar bekledikleri yerlerde dondular. Çünkü bir çok servis aracı yolların kapalı olmasından dolayı gelemedi. Hani ana arterler açık olacaktı. Birden bire bastıran tipiye yenik düştü ekipler demek ki? İşlerimize geç kaldık, ayrıca servis araçları da buzlu yolda kaldı” dediler.

KOCAELİ’NİN BATI YAKASI GREYDERLERİ BEKLEDİ…

BATI YAKASI GREYDERLERİ BEKLEDİ…

Gebzeliler:” 7/24 Büyükşehir Kar Timleri öğleye kadar neredeydi?”

Gebze ve Dilovası köyleri ile bağlantıların yoğun kar yağışından ötürü koptuğunu dile getiren Gebzeliler: ” Haberleri yapılan o devasa iş makinaları ile kar timlerini göremedik ne yazık ki… Tipi durunca ortaya çıktılar, ayrıca ilçe belediyeleri kendi olanakları ile Büyükşehir’in açması gereken arterleri açmaya çabaladılar” dediler.

DARICA BELEDİYESİ KENDİ KRİZ MASASINI KURDU

Başkan Bıyık, karla mücadele çalışmalarını yakından takip etti

Darıca’da kar yağışı sebebiyle ilçe sınırları içerisinde bulunan ulaşım ağında aksama yaşanmaması adına karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ederken, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık çalışmaları yerinde inceledi.

Darıca’da etkili olan kar yağışı nedeniyle her yer beyaza bürünürken vatandaşların zor anlar yaşamaması için belediye ekipleri tuzlama ve kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Olumsuz hava şartlarına karşı hazırlıklı olan Darıca Belediyesi ekipleri, kar yağışı dolayısıyla karla mücadele çalışmalarına 14 mahallede kesintisiz devam ediyor. Darıca’da etkili olan kar yağışı dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzlukların giderilmesi amacıyla Darıca Belediyesi tarafından bir kriz masası oluşturuldu. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık başkanlığında toplanan kriz masası karla mücadele çalışmalarının sahadaki koordinasyonunu sağladı. Başkan Muzaffer Bıyık, ilçede devam eden çalışmaları da gezerek çalışma yapan ekipleri ziyaret etti.

Darıca ilçesinde belediyenin kendi iş makinalarının kar temizliğine çıkması takdirle karşılandı.

GEBZE BELEDİYESİ EKİPLERİ DE TEYAKKUZDAYDI

Gebze Belediyesi ekipleri de bugün sorumluluk bölgelerinde görev yapmaya çabaladığı görüldü. Ana arterler Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğu için daha çok ara arterler cadde ve sokaklarda yol açma ve tuzlama çalışması yapan ekiplerin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Gebze Belediye Başkanı Zzinnur Büyükgöz, “Ekiplerimiz teyakkuzda. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması halinde şikayet ve taleplerinizi 0530 412 02 41 numaralı telefona mesaj atarak iletebilirsiniz.” dedi.

reklam