DOLAR32,8954% 0.21
EURO35,3266% 0.51
STERLIN41,7005% 0.26
FRANG36,8403% 0.33
ALTIN2.459,08% 0,34
BITCOIN60.938,75-5.209

Gebze’de Yüzlerce Fidan Daha Toprakla Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gebze’de Yüzlerce Fidan Daha Toprakla Buluştu
reklam

 Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında, 11.11.2020 (dün) daha yeşil bir Türkiye için başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında saat 11.11’de Gebze’de de fidan dikimi gerçekleştirildi.


Fidan dikim törenine Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 


Törende konuşma yapan Kaymakam Mustafa Güler “Bugün burada 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda Geleceğe Nefes sloganıyla dünyaya nefes olmanın gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz ay ilçemiz Gaziler Dağı’nda ortaya çıkan orman yangını sonucu 18 hektarlık alan zarar görmüştür. Bugün Gebze Orman İşletme Müdürlüğümüz bünyesinde 300 adet boylu diş budak ve akçaağaç fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Toprakla buluşturduğumuz fidanların ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. 
Fidan dikim törenine katılan öğrencilere seslenen Kaymakam Güler, “Yaşadığımız doğayı korumanın, havayı, suyu ve toprağı kirletmemenin, yeşil alanları çoğaltmanın ne kadar gerekli olduğunun yaşadığımız pandemi sürecinde daha fazla farkına varılmıştır.”dedi.

Ağaç dikimi töreninde kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de , dikilen ağaçlarla yanan bölgenin hızla eski yeşil günlerine döneceğini dile getirdi. Başkan Büyükgöz’ün ardından hitap eden Gebze Kaymakamı Mustafa Güler de ülke genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla yeşil alanların ve ormanların sayısının hızla arttığını ifa etti. 
Yapılan konuşmanın ardından fidan dikim etkinliği gerçekleştirilerek Kaymakam Mustafa Güler, protokol ve vatandaşlar  tarafından dikilen fidanlara can suyu verilerek tören sona erdi. 

reklam