DOLAR32,2147% 0.1
EURO35,0225% 0.44
STERLIN41,0361% 0.21
FRANG35,2381% 0.3
ALTIN2.448,03% -0,56
BITCOIN69.748,00-0.37
reklam

Gebze’de Kaymakam Güler, Meslek Odaları başkanlarını topladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gebze’de Kaymakam Güler, Meslek Odaları başkanlarını topladı
reklam

Gebze KaymakamıMustafa Güler Gebze’de koronavirüs vakalarının artması ile birlikte alınan tedbirler ve çalışmalara ek olarak izlenecek yol haritasını belirlemek amacıyla Gebze Meslek Odaları Başkanlarının katılımları ile Kaymakamlık makamında “Koronavirüs Salgını Denetimleri” konulu toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kamil Yılmaz, Bakkallar Odası Başkanı Secaattin Aydın, Kahveciler Odası Başkanı Barış Beşiroğlu, Minibüsçüler Odası Başkanı Şaban Epik, Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erattır, Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Yusuf Çalış, Kuaförler ve Berberler Odası Başkan Yardımcısı Hakan Polatlı, Şoförler Odası Başkanı Necati Kaya ve Ziraat Odası Başkanı Ayhan Pekşen katıldı.

Kaymakam Mustafa Güler toplantıda yaptığı konuşmada “Bu süre zarfında sizlerden tedbirlerden yana fedakârlık istiyoruz. Salgınla savaş, tek başına kurumların gücüyle kazanılamaz. Gelinen noktada desteğinize daha önce olmadığı kadar ihtiyacımız var. Bu destek için kuralcı olmanızı istemek zorundayız. Üç kuralımız var; maske, sosyal mesafe ve temizlik.

Ayrıca, bugüne kadar yürütülen denetim faaliyetlerinin ötesinde yeni bir yaklaşım sergileyeceğiz. Özelikle Kaymakamlığımız başkanlığında gerçekleştirilen/koordine edilecek olan sahadaki denetim faaliyetlerine meslek odalarının da katılımlarıyla oluşturacakları ekipler vasıtasıyla kendi üye ve vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde denetimleri en üst seviyede tutacağız. Bu kapsamda meslek odalarımızca oluşturulacak komisyonlar marifetiyle her oda kendilerine bağlı üyelerinin, kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyup uymadığının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbir ve kurallara uyulması için Bakanlık ve Valiliğimiz genelgeleri doğrultusunda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde üyelerine ait iş yerlerinin denetimini yaparak, usulsüzlüklerin giderilmesi için uyarı ve ikazda bulunmalıdırlar. Uyarı ve ikazda bulunulmasına rağmen dikkate almayan iş yerleri hakkında gerekli cezai müeyyidelerin yapılması için Kaymakamlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Her meslek odasının da kendi üyelerine mümkün olduğunca tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalmak gerektiğini hatırlatması gerekmektedir. Bu konuda oda başkanlarımız kendi mensuplarına sosyal mecra (Whatsapp, Twitter, kısa mesaj, e- posta vb.) iletişim yolları üzerinden zaman zaman uyarı ve ikazda bulunması, Covid-19 ile mücadelede çok büyük fayda sağlayacaktır.  Birinin bizi ve iş yerimizi denetlemesine ihtiyaç duymadan, kendimiz tehlikenin farkına varmalı ve tedbirlere harfiyen uymalıyız.” dedi ve katılımlarından dolayı tüm meslek odası başkanlarına teşekkür etti.

reklam