DOLAR32,5139% -0.1
EURO34,8126% -0.17
STERLIN40,5033% -0.05
FRANG35,6083% -0.25
ALTIN2.426,31% -0,16
BITCOIN65.915,64-0.845
reklam

Gebze Köylerinde kar yarım metreyi geçti !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gebze Köylerinde kar yarım metreyi geçti !
reklam

Bölgemizde pazar gecesinden itibaren etkili olmaya başlayan ve zaman zaman sert tipi şeklinde devam eden kar yağışının özellikle kırsal bölgelerde daha etkili olduğu gelen haberlerden de ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Gebze’nin kuzeyinde yer alan köylerinde ile Taşköprü bölgesi köylerinde kar kalınlığının 50 santimetreyi çoktan bulduğu hatta bazı yerlerde geçtiği haber veriliyor.

Konu ile ilgili sosyal medya sayfasından kar yağışı ile ilgili bilgi paylaşan Gebze Ahatlı Köyü’nün eski Muhtarı Sezai Kuyucu: “Kar kalınlığı ortalama 55 santim civarı hayırlısı” diyerek bu anlamda bölgeden görsel görüntüler paylaştı.

Bu arada merkez yerleşim yerlerinde olduğu gibi köylerde de Kocaeli Büyükşehir araçları yolları açık tutuyor ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapıyor.

İMES’TE BİR METRE KAR VAR…

Öte yandan İMES’ten gazetemizi arayan bir çok kişi Dilovası’nın en yüksek tepe noktasında olan mevkide kar kalınlığının zaman zaman bir metreye ulaştığı haber verildi.

Bu arada sabah saatlerinde İMES bölgesine personel taşıyan bir servis aracının ise Tavşanlı Kuzey Marmara Yolu bağlantı yolundaki viyadük üzerinde buzlanmadan ötürü kaydığı ve refüjlere çarparak olası faciadan kurtulduğu öğrenildi. YILMAZ IŞIK

reklam