DOLAR33,0018% 0.31
EURO35,4560% 0.23
STERLIN41,9229% 0.32
FRANG36,9437% 0.26
ALTIN2.475,52% 0,24
BITCOIN60.893,99-2.011

Gebze Kaymakamlığı bugün Kadıllı’daydı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Başkanlığında, Daire Müdürleriyle birlikte bugün Kadıllı Köyünde (Mahallesinde), Halk toplantısı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gebze Kaymakamlığı bugün Kadıllı’daydı
reklam

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Başkanlığında, Daire Müdürleriyle birlikte bugün Kadıllı Köyünde (Mahallesinde), Halk toplantısı yapıldı. Toplantıda Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr İlhan Kadıoğlu, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Çelebi, SEDAŞ Gebze Müdürü Cem Barlas Kar,
Tarım Müdürü Murat Taşdemir, Gebze Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir, Kadıllı ve çevredeki köylüler katıldı. Toplantıda köyün ve çevre köylerin sorunları ele alındı masaya yatırıldı.

Burada vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kaymakam Mustafa Güler yaptığı konuşmada; “ 42. Halk toplantımızda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum toplantımıza hoş geldiniz. Çok değerli Belediye Başkan Yardımcımız, İlçe Jandarma Komutanım, Daire Müdürlerimiz, Muhtarım ve Kadıllı Mahallemizin çok değerli sakinleri değerli kardeşlerim hepinize hayırlı günler ve hayırlı cumalar diliyorum. Allah daha nice güzel günlerde birlik beraberlik içerisinde bizlere bu topraklar üzerinde ebet müddet yaşamak nasip etsin inşallah. Bizler, İlçe Jandarma Komutanım ve Daire Müdürlerimizle birlikte mahallemizin sorunlarını dinlemek için, ayda bir veya iki tane mahallemize ziyarette bulunuyoruz bu ziyaretimizdeki amacımız hem mahallelerimizi gezmek, hem de mahallemizdeki ihtiyaç ve sorunları yerinde görerek tespit etmek. Mahallenin güvenlik ve asayişini yerinde görmek, sizlerin bizlere anlatacağı bir sorunu varsa, o sorunları dinleyerek çözmek için gayret göstereceğiz, çözüm yolları arayacağız. Bazı sorunlar kısa vadede çözebileceğimiz sorunlar olabilir, bazı sorunlarda yatırım programına alınarak orta ve uzun vadede çözeceğimiz sorunlar olabilir. Toplantıya başlamadan önce birkaç önemli konuya değinmek istiyorum. Son günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmektedir. İlimizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek yangınları önlemek amacıyla Mahallelerimizde kesinlikle anız yakılmaması ve bahçe temizliği yapacak şahısların ot, çalı ve çırpıları yakmaması konusunda duyarlı bulunmamız önem arz etmektedir. Bir diğer önemli konumuz ise son günlerde Covid-19 vaka sayısında önemli artışlar görülmektedir. 
Hastanelerin yoğun bakımlarında yatanlar ve entübe olan hastalarımızın tamamına yakını aşı olmayan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Kurban Bayramı öncesine göre vaka sayımız 4-5 kat artmıştır. Covit-19 ile mücadelede en etkili yöntem hala aşı olmaktan geçmektedir. Bu toplumsal bağışıklık sağlanması için en önemli yöntemdir. Lütfen sizlere en yakın sağlık kuruluşlarına başvurarak aşınızı yaptırın. Şimdi sırası ile muhtarımıza ve sizlere söz vereceğim, toplantıda dile getirilen sorunlarınızı yetkililer not alacak çözüme kavuşturulması için, ilgili kurum ve kuruluşlara gönderip takibini yaparak sonucunda yazılı olarak bilgilendirme yapacağız” dedi.
Bu tür Vatandaşla buluşma toplantılarının her ay farklı bir bölgede devam ettirileceğini söyleyen Kaymakam Mustafa Güler, dile getirilen sorunların çözümü için ilgili kurumlara iletilip takibinin yapılacağını belirtilerek, Devletin 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olduğunu, duyarlılıklarından dolayı katılımcılara teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti. Sorunlarınızı dinlemek için her zaman hazırım dedi.
Hacı Halil Mahallesi Hükümet Caddesi No:94 Gebze/Kocaeli
0 262 641 10 01 – 0 262 642 76 31
reklam