DOLAR32,5060% 0.29
EURO34,6453% 0.42
STERLIN40,5619% 0.48
FRANG35,6490% 0.23
ALTIN2.481,97% -0,05
BITCOIN2.076.780-5.478
reklam

Fiba CP Gebze Center, bölge basınına geleneksel iftar yemeğini verdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fiba CP Gebze Center, bölge basınına geleneksel iftar yemeğini verdi
reklam

Fiba Commercial Properties CEO’su Yurdaer Kahraman, Hyatt House Gebze’de verdiği iftar yemeğinde bölge basınıyla bir araya geldi.

Bölge basınına artık geleneksel hale gelen Gebze Center iftar yemeği bu sene yine Doğuş Grubu’na ait Hyatt House Gebze’de verildi.

Basın mensuplarıyla tek tek ilgilenen Fiba Commercial Properties CEO’su Yurdaer Kahraman, yemekte önemli bilgiler de verdi.

GEBZE BASININA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yurdaer Kahraman: ” Geçmişten aldığımız ders ve tecrübelerle samimi, doğru ve sürdürebilir projeler üretirsek başarımızı devam ettireceğiz” dedi.
Gebze basını ile samimi bir diyalog kurduklarının da altını çizen Yurdaer Kahraman, “Sizlerin fikirlerinden istifade ediyor, kendimize bu konuda da bir yol haritası çiziyoruz. Sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Yurdaer Kahraman konukları ile yakından ilgilendi.

İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan Kahraman şunları söyledi:

FİBA CP / GEBZE CENTER BASIN İFTAR YEMEĞİ BİLGİ NOTU

Fiba Commercial Properties olarak yurt dışında faaliyet gösteren en büyük Türk şirketleri arasında yer alırken, tüm sektör ve paydaşlarına sürdürülebilir, yenilikçi ve fark yaratan çözümler sunuyoruz.

Fiba CP, Türkiye’de sahip olduğu ve yönetimini üstlendiği gayrimenkullerin yanı sıra Çin, Romanya ve Moldova’da 11 AVM, 4 Residans, 5 Ofis Binası, 2 Sinema Kompleksi ve 1 Otel yatırımı ile sektörün öncü ticari gayrimenkul yatırımcılarındandır. Aynı zamanda global ölçekte yaklaşık 1 milyon m2 ticari alanda varlık ve ticari gayrimenkul yönetimi ve kiralama hizmetleri veriyor.

Gebze Center, sahipliği Fiba Grubu’nda olmayan ilk yönetim projemiz. 2019 yılında Fiba CP ve Doğuş GYO olarak güçlerimizi birleştirerek çok verimli bir iş birliğine adım atmış olduk. Bu açıdan bizim için çok kıymetli bir proje.

DownTown Bursa, SkyTower Bursa, Fenix Antalya projelerimizin ardından şimdi de Fiba CP olarak M1 Adana ve M1 Konya AVM’lerimizde Kiralama ve Yönetimi, Fiba Holding ve Erdemoğlu Holding ortaklığımızdan aldığımız güç ile en iyi en verimli şekilde yapmaya devam edeceğiz.

Gebze Center AVM’nin yatırımcısı Doğuş GYO ile verimli ve şeffaf bir iş birliği içerisindeyiz.

Sanayisi ile öne çıkan Gebze’nin ilk ve tek AVM’si olan Gebze Center, sosyal alanları, gün ışığından yararlanılan özel mimarisi ile bölgenin önemli cazibe alanları arasında yer alıyor.

Yönetimi devraldıktan sonra marka yapısı ve çeşitliliği konusunda çok önemli bir gelişme kaydettik. Doluluk oranımız ise yüzde 99’un üzerinde olmakla birlikte çok yakında yüzde 100’e ulaşacak.

Media Markt, Dinolino, Evidea, Ecrou, Madame Coco, Çinli Mi Store başta olmak üzere ulusal ve uluslararası perakendede çok önemli yeri bulunan birçok markayı Gebze halkıyla buluşturduk. Migros’un iştiraki Mion Kozmetik mağazasını ise haftaya açıyoruz.

Sporjinal gibi, farklı projelerimizde yer alan markaları Gebze Center ziyaretçisi ile buluşturduk.

Geçen 4 yılda yer değişiklikleri ve yeni açılan mağazalar ile beraber 60 mağazada, diğer bir ifade ile AVM’nin yarısında kiralama çalışmalarımız oldu.

Gebze Center’da gerçekleştirdiğimiz Arabalı Sinema Etkinliği ile Hermes Uluslararası Yaratıcılık ödüllerinde 3 ayrı dalda altın ödül aldık. Fiba CP olarak ise Kincentric tarafından Türkiye’nin en iyi işyeri seçildik. Bu ödüller başarılarımızın en güzel örnekleri oluyor.

Fiba CP olarak son 5 yıl içerisinde pek çok renovasyon, genişletme, optimizasyon çalışmalarına imza attık. Bursa ve Adana’daki iki projemiz İnegöl AVM ve M1 Adana AVM, yaptığımız renovasyonlarla uluslararası ödüller aldılar.

Yurtdışındaki rezidans ve AVM projelerimiz de aynı şekilde global çapta ödüller aldılar. Bu geçen 5 yılda Türkiye ve dünyada 30’dan fazla projeye imza attık.

Fiba CP ve Doğuş GYO olarak daha temiz bir dünya için “sürdürülebilirlik” çalışmalarımız da devam ediyor.

Gebze Center, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Atık Getirme Merkezi” olarak belgelendirildi. Alışveriş Merkezimizde toplanan atıklar geri dönüşüme kazandırılmak üzere Gebze Belediyesi’ne teslim ediliyor.

2019 yılından bugüne toplam 850 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı.

2022 yılında Gebze Belediyesi önderliğinde başlatılan ve paydaşı olduğumuz “elektronik atık toplama” kampanyasına ziyaretçilerimizden ve Alışveriş Merkezi çalışanlarımızdan gelen 2,2 ton elektronik atığın toplanması ve yerine ulaştırılması ile katkı sağladık. Bu kampanya sonucunda oluşturulan ‘Sıfır Atık Ormanı’nda ziyaretçilerimiz ve çalışanlarımız adına fidan dikimi gerçekleştirdik.

Gebze Center’da verimlilik artıran çalışmalarla yüzde 90’a yakın su kaybının önüne geçtik. Ayrıca 2021 yılından itibaren yağmur suyunu depolayarak, toplanan suyu peyzaj sulamasında kullandık. Böylelikle 17 ton su tasarrufu sağladık.

İlkini 2021 yılında kurduğumuz elektrikli araç şarj istasyonu sayısını artırarak karbon salımının azalmasına destek olmaya çalışıyoruz. Bu sayede geçen yıl doğaya 145,000 kg daha az karbon salınmış oldu. Bunu yeni yatırımlarımızla üç katına çıkarma hedefimiz var.

Enerji verimliliği ve izlenebilirlik kapsamında uzun zamandır devam eden uygulamalarımızı geliştirerek 2023 yılında “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni aldık.

Yakın zamanda AVM ortak alanlarındaki aydınlatmaların LED aydınlatmaya dönüşümünü sağlayarak enerji verimliliği açısından önemli olan bir adımı daha gerçekleştireceğiz.

Bulunduğumuz bölgenin sadece ticaretine değil aynı zamanda sosyo kültürel gelişimine de katkı sağlamak istiyoruz.

2 yıldır ücretsiz olarak sunduğumuz hafta sonları çocuk tiyatrosu ve atölyeleri, hafta içi yetişkin atölyeleri ile ziyaretçilerimize eğlenceli zamanlar yaratmaya çalışıyoruz.

Her alanda cinsiyet eşitliğini savunarak 3 yıldır mesleki ve teknik lisede öğrenim gören kız öğrencilere AVM Teknik Birimi’nde staj imkanı sağlıyoruz.

Yüzde 50’den fazlası kadın olmak üzere 1.250 AVM çalışanımız ile istihdama ve kayıtlı ekonomiye katkı sunuyoruz.

2024 Ocak ayında ziyaretçi sayımız 1 milyon 100 bini aştı. Bunu sürekli kılmak, Gebze Center’ın aylık ziyaretçi sayısını 1 milyonun üzerinde tutmak hedefindeyiz.

360 Derece Yönetim anlayışımızı hepiniz biliyorsunuz. Yönetimden kiralamaya, hukuktan tahsilata, mimariden iş geliştirmeye pek çok alanda hem kendi yatırımlarımıza hem de yönetimini üstlendiğimiz projelere değer katıyoruz.

Gebze Center için de, yönetimini aldığımız günden bu yana duydunuz, pek çok değişiklikler ve yenilikler yaptık. Artık daha büyük bir değişimin peşindeyiz.

Alanında uzman, global çapta ödüller alan projelere imza atmış mimari ekibimiz önderliğinde Gebze Center AVM’de bir renovasyon projesine başlıyoruz. Bu kapsamda Doğuş GYO ile yatırım tutarı 114 milyon TL olacak bir proje için çalışmalarımız devam ediyor.

Gebze Center’da yapacağımız yenilikler içinde;

1. Ortak alanlar, tavanları ve aydınlatmaları

2. ⁠Bebek bakım odaları, tuvaletler

3. ⁠Yeme içme alanı, food court

4. ⁠Oturma ve dinlenme alanları

yer alıyor.

Önümüzdeki süreçte hedefimiz hem Gebze Center’da hem de diğer AVM’lerimizde bu tür çalışmalarımızı sürdürerek ülkemize, toplumumuza ve dünyaya katkıda bulunmak. 

reklam

YORUM YAP

reklam

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,500832,5060% 0.29
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  34,634534,6453% 0.42
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  40,548740,5619% 0.48
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,630035,6490% 0.23
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,522323,5329% 0.11
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.970,694.058,03% -0,05
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.481,682.481,97% -0,05
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  2.076.780-5.478
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış