DOLAR32,5060% 0.29
EURO34,6453% 0.42
STERLIN40,5619% 0.48
FRANG35,6490% 0.23
ALTIN2.481,97% -0,05
BITCOIN2.076.780-5.478
reklam

Erkan Baş Gebze’de konuştu: “1 Nisan tarihinde biz emek kenti Gebze’yi işçi sınıfı ile birlikte yönetmeye hazırız!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Erkan Baş Gebze’de konuştu: “1 Nisan tarihinde biz emek kenti Gebze’yi işçi sınıfı ile birlikte yönetmeye hazırız!”
reklam

Partisince 31 Mart seçimleri için Gebze’den Belediye Başkan Adayı gösterilen Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, bugün saat 16:00′ da Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi nin konuğu oldu. Baş buradaki işçilere önemli açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE’NİN SIKIŞTIRILMIŞ KÜÇÜK MODELİ OLAN GEBZE’Yİ ARTIK HERKES KONUŞUYOR

Baş konuşmasında, Gebze’nin bir işçi kenti olarak Türkiye’nin sıkıştırılmış küçük modeli olduğunu ifade ederek, “Bizim buradan aday olmamızdan itibaren Gebze artık ülke gündemine girdi. Benim Gebze Belediye başkanlığından bir beklentim yok, bir para kazanma beklentim yok, ihtiyacım da yok. Ben istiyorum ki, Gebze bizim adaylığımızın etrafında birleşerek, işçi kenti olarak yurttaşlarımızla, işçilerimizle 1 Nisan sabahı birlikte bu kenti nasıl birlikte yönetebileceğimizi tüm Türkiye’yi göstermektir. Cumhuriyet Halk Partisi Gebze’de bize destek için aday çıkarmaması üzerine bize olan İlgi havası da değişmiştir. Herkes düne kadar bu. olaya biraz baştan garip baktı, ama hava CHP ‘nin fe bize verdiği destekle bir anda değişmiş durumdadır.

Yani düne kadar iktidar partisinin yüzde 50-60 oy aldığı işçi kenti Gebze’de bugün itibari ile seçim beklentisi havası da değişmiştir…

Hep birlikte bu hava ile seçim öncesi sürecini sürdürüp, 1 Nisan günü bu göreve talibiz

Gebze’de işçi sınıfı, alanda her anlamda birlik olmayı göstermiştir, bu durumda da göstereceğine inanıyorum.

Onun için sendika sendika dolaşıp bu talebimizi ve işçi kenti Gebze’yi yönetme talebimizi anlatıyor ve anlatacağız. Bunu başarabileceğimize ben inanıyorum “dedi ve Türk Metal Sendikası yetkililerine kabullerinden ötürü teşekkür etti.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkanı Adayı Erkan Baş’ın kınuşmadının ardından ev sahibi konumundaki Türk Metal Gebze Şubesi Başkanı Mustafa Teke de konuk Genel Başkana sendikalarına ziyaretinden ve yaptığı açıklamalarından ötürü teşekkür etti.

YILMAZ IŞIK

reklam