DOLAR32,7314% 1.41
EURO35,0554% 0.38
STERLIN41,5981% 0.74
FRANG36,7675% 1.8
ALTIN2.456,40% 2,73
BITCOIN65.224,01-2.498
reklam

DYP’li Şahinler: “Yanlı Ve Yalan Konuşuyorsun Biden!”

“”Ermenilere yapıyan soykırımdır” iddiasını ortaya atan ABD Başkanı Joe Biden’e bir sert tepki de Doğruyol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Halil İbrahim Şahinler’den geldi. Şahinler’in açıklaması şöyle:

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
DYP’li Şahinler: “Yanlı Ve Yalan Konuşuyorsun Biden!”
reklam
“Yıllar boyu Türkiye üzerine oynanan oyunların bir tezahürü olarak Türkiye aleyhine söyleyecekleri illegal bir söz bulamayan mihraklar temcit pilavı gibi ağızlarına doladıkları sözde ermeni soy kırımını yine dillerine doladılar..
Başta ABD nin taşeron görevini üstlenen İsrail ,Ermenistan,Yunanistan ve Avrupa ülkeleri bu coğrafyada Müslüman bir ülkenin var olmasını hazmedemiyorlar.
Osmanlı İmparatorluğu’nun 1. Dünya Savaşı’nda zayıf düşmesi ile Ermenilerin isyan edip Ermenilerin ayaklanarak Van’ı Rusya’ya teslim etmesi üzerine Osmanlı İmparatorluğu’nda yaşayan yaklaşık 1 milyon 500 bin ermeninin ; Lozan Konferansına katılan Ermeni heyetin sunduğu tebliğe göre, yaklaşık 850 bin Ermeni, tehcir sonrası Kafkasya, Ermenistan, Suriye, Yunanistan, Bulgaristan va İran’a yerleşmiş. tehcir sonrası Lübnan, Ürdün, Mısır ve Irak’a da 125 bin Ermeni yerleşmiş. Ayrıca yaklaşık 133 bin Ermeni de Türkiye’de kaldığını kendi ağızlarıyla ifade edilmesine karşın açıkça görülüyorki soykırım yalanının bir safsata olduğu açıkça bellidir….Eğer bir soykırım yapılsaydı başta Ermenilerin en yoğun olduğu İstanbulda yapılırdı.
Ermenistan’ın ilk başbakanı Ovanes Kaçaznuni 1923 yılında Bükreş’te “Taşnak Partisi” toplantısına sunduğu raporda;İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vaat ettiği Ermenistan hayali vardı, gerçeği göremedik.”Kaderden şikâyet etmek ve felaketlerimizin sebeplerini kendi dışımızda aramak acıklı bir durumdur diyerek Askeri operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin milli mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. Türklere karşı ayaklandık ve savaştık. Sevr Antlaşması gözümüzü kör etmişti. İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vaat ettiği denizden denize Ermenistan hayali ile isyan başlatıldı demesi bu yalanın en geçerli kanıtıdır….
Bilinmeliki Türkler eğer söyledikleri eylemi yapsalardı bugün Ermenistan diye bir ülkenin varlığından bile söz edilemezdi..
Yapılması gereken Türkiyenin tavizkar politikalardan vazgeçip başta ABD ye yaptırım uygulaması ve Bidene bunu dikte ettirmesidir.”
Halil İbrahim ŞAHİNLER
DOĞRUYOL PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
SİYASİ İŞLER BAŞKANI
reklam