reklam
reklam
DOLAR 27,2848 % 0.13
EURO 28,8861 % 0.15
STERLIN 33,2156 % 0.12
FRANG 29,7378 % -0.07
ALTIN 1.664,79 % 0,09
BITCOIN 721.487 -0.022
reklam
YILMAZ IŞIK TÜM YAZILARI

DEVA’da “Yeni Soluk” Siyaset Atılımı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEVA’da “Yeni Soluk” Siyaset Atılımı…
reklam

9 Mart 2019 yılında Ali Babacan ve bir grup yol arkadaşı ilekurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Gebze İlçe Teşkilatı’nın konuğu olduk yerel basın olarak dün.

 Sabah saatlerinde  D-100 karayoluna hakim binada bulunan partiye adım attığımızda bir dinamizm bir hareketlilik daha kapıdan başlıyor, kapıdan görülüyordu.

37 yıllık gazeteciliğim hayatım boyunca pek çok siyasi partinin kuruluş günlerini gördüm, bizzat yaşadım. Gebze’de bir çok siyasipartinin yüzlerce etkinliğine katılmış bir gazeteci olarak, siyasete yeni bir soyuk , yeni bir ivme kazandıran bir siyasi partinin konuğu olduk dün.

 DEVA Gebze İlçe Başkanı Avukat Kemal Memiş, Gebze’nin yetiştirdiği bir hukuk ve şimdi de bir siyaset insanı. Sarkuysan Lisesi’nde okumuş lise yıllarında 90’lı yılların başlarında.

Gazeteci arkadaşlarımla partiye adım attığımızda bir kere şu dikkati çekiyor insanın. Parti binası iki daireden birleştirilen yaklaşık 250 m2 kare  toplantı salonları, mutfak, toplantı odaları bulunan geniş bir parti binası…

 Ayrıca bir şey dikkatimi çekti benim DEVA’nın diğer bütün ilçe binalarında. Partinin bütün binaları aşağı yukarı geniş bir perspektif ile hazırlanmış ve öyle seçilmiş.

 Bunu sorduğumda aldığım cevap genellikle şu oldu:

 “ Biz iktidara hazırlanan, merkeze oynayan ve hazırlanan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla bütün bu hazırlıklarkımızı buna göre yaptık…” diyorlar..

***

DEVA Gebze İlçe Teşkilatı’nın Basın ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaman basın toplantısı için bütün hazırlıkları tamamlamış ve basın mensuplarını  diğer arkadaşları ile birlikte kapıda karşılayan bir yönetici profili çiziyor.

DEVA Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş basın mensuplarını  kapıgirişinde ayakta karşıladı ve herkesi selamladı. Son derece saygılı, samimi ve bir siyasetçiye yakışan güzel tavırla basın mensuplarına biran önce yönetimini tanıtmak için heyecanlanan bir siyasetçi olarak karşımıza oturdu. Kahvaltımızı birlikte yaparken de karşılıklı sohbet ekme imkanı bulduk. Kemal Başkan Gebze’nin yetiştirdiği bir hukuk ve çiçeği buurnunda bir siyasetçi olarak, Gebze’nin bütün sorunlarına hakim bir siyasi kişilik. Ayrıca Kemal Başkan’ı artık Gebze’de bütün sosyal ve siyasi aktiviteler için en önde en başta görme imkanınız oluyor…

***

Başkan Kemal Memiş, basın toplantısına başladı ve partisi hakkında genel bilgler verdi, akabinde saha çalışmaları ile ilgili aktarımlarda bulundu.

Kemal Başkan’a dönerek şunu söyledim: “ Sayın Başkan, bakıyorum bütün yönetim kurulu üyeleri hep genç simalardan oluşuyor. Çoğu da kendi işlerini kurmuş, başarılı ve siyasete yeni adım atmış profillerden oluşuyor. Çok seçici olmuşsunuz?”

Kemal Başkan; “ Bizim arkadaşlarımızın hemen hemen hepsi daha önce siyasi geçmişleri ve tecrübeleri olmayan arkadaşlarımız. Biz partimizde yönetici anlamında liyakati esas alıyoruz. Çünkü ilk attığımız adım nasıl giderse her şey öyle devam eder. Bizim atamamızdan sonra kurucu yönetim oluşturmamız gerekiyordu. Daha önce partiye müracaatını yapmış bu arkadaşlarımızla görüşüp 20 günlük çalışma sonrası bu arkadaşlarla ilgili çalışmamızı hazırladık ile sunduk, genel merkeze gitti ve onaylanıp geldi. Yani bizim kadrolarımız başka partilerden gelmiş kadrolar değil. Kendi gönüllü kadrolarımızla oluşan bir idealist kadro ile yola çıktık halkımıza hizmet etmek için. 8 Kasım’da Gebze ilçe kongremizi yaptık…”

***

Bizim Kemal Başkan’ın anlatımında anladığımız şu oldu:

“ Biz diğer siyasi partilerde görev yapmış pek adam almıyoruz şu an gerek de yok. Biz kendi yağımızla kendimiz kavrulacağız…”

DEVA Gebze ilk çalışmasını kırsaldan merkeze doğru başlatmış ve Gebze’ye en uzak nokta olan Tepemanapır köyünden mahalli teşkilatlanmayı başlatmışlar.

20 mahallede teşkilatlanma hazır ve çalışmalar devam ediyor.

 Kadın kotası da var partide ve mahalli bazdaki 5 yöneticiden en az ikisinin kadın olmaları şartı ve çalışması var partide…

Partide bütün gün bir koşturmla ve canlılık hakim.

 Parti çaycısından  bütün kademedeki çalışanlara ve yönetimi kadar herkes görev bölümü yapmış vaziyette.

 Biz bunu gördük.

Bir de hoşuma giden bir çalışmayı duyduk orada.

 DEVA Gebze, Gebze Çalıştayı için kolları sıvamış.

 Gebze’nin sorunlarını kamuoyu ile paylaşama ve çözüm önerileri sunmak için yeni parti olmalarına rağmen sosyal anlamda Gebze’nin sorunlarına el atma işine hemen kolları sıvamış durumdalar.

Bu anlamda DEVA Gebze’yi takdir ediyor, diğer siyasi partilere örnek olmalarını diliyorum.

Kahvaltımızı yaptık, Kemal Başkan’ı dinledik, yeni ilçe yönetimini tanıdık..

 Bize düşen sıkı takipçisi olacağımız bundan sonraki çalışmalarında partiye başarılar dilemek.

DEVA Gebze İlçe Teşkilatı hayırlı olsun, Başkan Kemal Memiş’in şahsında, bütün parti yönetimine çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sağlıkla kalınız!

reklam
%d blogcu bunu beğendi: