DOLAR32,2223% 0.05
EURO35,1483% 0.09
STERLIN40,9643% 0.11
FRANG35,4520% 0.12
ALTIN2.501,99% 0,05
BITCOIN66.212,00-1.12
reklam

Deva Gebze’den İstiklal Marşı Töreni

Yayınlanma Tarihi : Google News
Deva Gebze’den İstiklal Marşı Töreni
reklam

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı kabulü 100. yılında kutlanıyor. Bu anlamda Gebze’de de DEVA Gebze İlçe Teşkilatı tarafından bir program yapıldı. Milli birlik ve beraberliğin yanı sıra bağımsızlığımızı anlatan İstiklal Marşı, Anadolu’da Millî Mücadele’nin devam ettiği sırada Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmış, Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 100 yıl önce milli marş olarak kabul edilmiştir.Saat 11:00’de DEVA Gebze İlçe Binası önünde gerçekleşen törene DEVA Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş ile yönetim kurulu üyeleri, İl Yöneticileri Ensar Emir ile Av. Oğuz Saka ve partililer hazır bulundu.

DEVA Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 100. yılında parti önündeki mütevazi törende günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma gerçekleştirdi.

Saygı Duruşu’nun ardından, DEVA Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 100. yılında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş, İstiklal Marşı’nı herkesin ezbere bildiğini ifade ederek; “Esas olan herkesin önemi ve değerini bilmesidir” dedi. İstiklal Marşı’nın “Korkma” diyerek başladığını söyleyen Memiş; “Bugün pandemi dolayısı ile dünyada ve ülkemizde çok ciddi ümitsizlikler var. Ama buna rağmen herkesin fikirlerini korkmadan ve çekinmeden söylemesi gerekir. “Korkma” kelimesi beni her zaman derinden etkileyen bir kelime olmuştur. Biz millet olarak sevinçte ve tasada bir olan milletiz. Bugün korkmadan, çekinmeden mücadelemize devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni hangi şartlarda kurmuş, bunu çok iyi bilmemiz gerekiyor” dedi.

Program: İstiklal Marşının Kabulü Program Yeri ve Saati: Deva Partisi Gebze İlçe Başkanlığı Önü Saat: 11:00 Programın Akışı: İstiklal Marşı hakkında bilgilendirme Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

reklam