DOLAR33,0516% 0.63
EURO36,0637% 0.52
STERLIN42,9606% 1.14
FRANG36,9679% 0.85
ALTIN2.561,77% 0,48
BITCOIN57.466,00-0.016
</div

DEVA Gebze:”Basın Bayramı Kutlu olsun!”

DEVA Partisi Gebze İlçe Tanıtım Ve Halkla iİişkiler Başkanı Ahmet Yaman, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yaman mesajında şöyle dedi:

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEVA Gebze:”Basın Bayramı Kutlu olsun!”
reklam

Demokrasilerde vazgeçilmez en önemli unsurlarından biri de özgür ve tarafsız basındır. Basın; demokrasilerin yaşaması,  gelişmesi, dolayısıyla sürdürülebilirliği için en temel organlardan biridir. İnsanların haber alma ve haber yayma özgürlüğünün en etkili yollarının başında gelir. Bu nedenle  önemli bir toplumsal görevi üstlenmektedir.

Anayasamızın 26. maddesine göre,”Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.” denilmektedir. Burada da görüldüğü gibi insanların doğru haber alması ve yayması insani temel haktır. Bunun için de  tarafsız ve bağımsız bir basın olmazsa olmazlardandır. Özgür bir basın için de başta gazeteciler olmak üzere tüm basın ve basın mensuplarına büyük bir sorumluluk düşüyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, hiçbir hegemonyanın etkisi altında kalmayan, hiçbir güce tarafgirlik yapmayan, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla, canla başla çalışan tüm yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

reklam