DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.582,960.301
</div

Darıca’nın yeni kapalı pazarı Emek Mahallesi’ne yapılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Darıca’nın yeni kapalı pazarı Emek Mahallesi’ne yapılıyor
reklam

Darıca Emek Mahallesi’nde 3 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Kapalı Semt Pazarı; 2 bin 600 metrekarelik otopark, 600 metrekarelik KİGEM binası ve modern kesimhane alanı ile birlikte Darıca’nın yeni sosyal yaşam projelerinden biri olacak.

Vatandaşların hayatını kolaylaştıracak ve ilçeye değer katacak yatırımları hayata geçirmeye devam eden Darıca Belediyesi, ikinci kapalı pazarı Emek Mahallesi’ne yapıyor. İlçeye katkı sunacak ve modern yapısıyla güvenilir alışverişin yeni adresi olacak Emek Mahallesi Kapalı Pazar projesinde çalışmalar başlarken Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da projeyi inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

3 BİN 200 METREKARE ALAN ÜZERİNDE İNŞA EDİLİYOR

Söz verdikleri bir projeye daha başladıkları için mutlu olduğunu ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Hemşerilerimizin rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmelerine olanak sağlayacak Emek Mahallesi Kapalı Pazar Yeri projesinde çalışmalara başladık. Emek Mahalle’mizde 3 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa edeceğimiz modern pazar yerini çok amaçlı olarak planladık. Kısa bir süre içerisinde söz verdiğimiz projemizi Darıcalı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Şimdiden mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

ÇOK AMAÇLI HİZMET VERECEK

Emek Mahallesi’nde inşa edilecek kapalı pazarın çok amaçlı olarak hizmet vereceğini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Kapalı Pazar projemizin tamamlanmasıyla birlikte mahallemizde birçok sorunu da aynı anda çözmüş olacağız. 3 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa edeceğimiz kapalı pazarda 2 bin 600 metrekare alanda otopark da yaparak mahallemizdeki otopark sorununa da çözüm üreteceğiz. Aynı zamanda 600 metrekare alanda KİGEM binası inşa edeceğiz. 7 derslikli KİGEM ile hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve eğitim merkezimizi de buraya taşıyacağız. Ayrıca Kurban Bayramlarında modern kesimhane olarak hizmet verecek kapalı Pazar projemiz tam anlamıyla çok amaçlı olarak hizmet verecek” dedi.

reklam