DOLAR33,0310% 0.62
EURO35,9499% 0.28
STERLIN42,7986% 0.88
FRANG36,8881% 0.7
ALTIN2.544,03% -0,21
BITCOIN57.234,99-3.454
</div

Darıca Cemevi yenileniyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Darıca Cemevi yenileniyor
reklam

Darıca Belediyesi, Alevi vatandaşların ibadet alanlarını daha konforlu ve donanımlı hale getirmek amacıyla Darıca Anadolu Kültür Derneği ve Cemevi’nde yenileme ve çevre düzenlemesi çalışmaları gerçekleştiriyor.

Darıca Belediyesi, Alevi vatandaşların ibadet alanlarını daha konforlu ve donanımlı hale getirmek amacıyla Darıca Anadolu Kültür Derneği ve Cemevi’nde çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Cemevi’nde de ihale çalışması devam ederken Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, yapılan çalışmaları inceleyerek son durum hakkında bilgiler aldı.

BAŞKAN BIYIK, CEMEVİ’NDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Darıca Cemevi Dedesi Veysel Dal ile birlikte devam eden çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek “Önce buradaki kamulaştırma problemi vardı. Sayın İçişleri Bakanımız ve Valimizin talimatları ile kamulaştırma işlemlerini hallettik. Sonrasında burasıyla ilgili bir çalışma başlattık. Cemevi dedemizle ve cemevi yönetimiyle sürekli istişare halinde olarak neler yapılması gerektiğini konuştuk. Ekiplerimiz çevre düzenlemesi gerçekleştirdi. Biz de yapılan çalışmaları inceledik. Güzel de bir çalışma oldu. Çevre düzenlemesinin ardından bir yandan da malum cemevimiz yıllardır atıl vaziyette, eksikleri bulunan ve ibadet yapılamayacak noktada olan bir yapıdaydı. Alevi vatandaşlarımızın sıkıntıları olan bir konuydu orası ile ilgili ihale çalışmaları devam ediyor. İnşallah kısa zaman içerisinde yetiştireceğimiz zaman dilimi içerisinde alevi vatandaşlarımızın ibadethanelerini yapacağı bir mekana dönüştürmeye gayret ediyoruz. Darıca’da yaşayan her vatandaşlarımızla aynı yolun yolcularıyız. Alevi kardeşlerimizle de hiçbir ayrımız gayrımız olmadan, ayırt etmeksizin herkesin belediyesi olmak adına bu çalışmaları bir görev olarak kabul ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de yarın da Alevi vatandaşlarımızla gönül bağımız aynı şekilde devam edecek. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin inşallah” diye konuştu.

AHDE VEFAYI UNUTMAYACAĞIZ

Darıca Cemevi Dedesi Veysel Dal da her zaman yanlarında olan ve yıllardır kanayan bir yara olan cemevi inşaatı konusunda destek veren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a teşekkür ederek “Öncelikle Muzaffer Başkanımıza tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Yıllardır içimizde olan bir yara dolayısıyla bizi umutlandırdı. Bu ahde vefayı hiçbir zaman unutmayacağız. Cemevini inşallah Allah’ın izniyle, erenlerimizin şefaatiyle başkanımızın bitireceğine inanıyoruz. İnşallah şu anda ihale aşamasında. İleriye daha umutla bakıyoruz. El ele gönül gönüle vererek dini, mezhebi ne olursa olsun başkanımız insan gözüyle bakarak destek oluyor. Erenler yoldaşı olsun. Emeği geçen herkese cemevi dedesi olarak teşekkür ediyorum” dedi.

reklam