DOLAR33,1004% 0.05
EURO36,0847% -0.26
STERLIN42,8521% 0.05
FRANG37,2435% -0.03
ALTIN2.584,81% -0,62
BITCOIN63.983,26-0.995
</div

Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü Gebze’de Coşkuyla Kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü Gebze’de Coşkuyla Kutlandı
reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gebze’de düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Gebze Kent Meydanında düzenlenen törene; Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra Öğ.Alb.Cüneyt Ulu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Adalet Komisyonu Başkanı Serdar Murat Yüksel, Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Aydınlık, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muharrem Poyrazoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ali Arslan, Askerlik Şubesi Başkan V. Kd. Bçvş. Murat Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Müftüsü Mahmut Çakır, İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu,  İlçe Mal Müdür V. Serdar Ekrem, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Tarım Müdürü Murat Taşdemir, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdurrahman Tokmak, İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mahmut Kaya, Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün halkımızı ve öğrencileri selamlayarak, bayramını kutlamaları ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, törende gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında; 

“Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyoruz. Canını, kanını Türk milletine ve devletine feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.

Hiç kimsenin Ümit ve başarı beklemediği dönemde ortaya çıkan cepheye koşan yiğitlerin önünde saygıyla eğiliyoruz.

Dünyada söz sahibi tüm devletlerin karşımızda olduğu dönemde gözünü kırpmadan meydana atılıp karşılarına dikilen kahramanların önünde hürmetle eğiliyoruz.

Kahramanlara Başkomutanlık eden Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda hürmetle eğiliyoruz. Yiğitlik zor zamanda belli olur elinde düzenli askerin olmadığı, ekonominin,  paranın, pulun olmadığı zamanda belli olur. Yiğitlik işgal altındaki ülkede insanları ikna etmekle cepheye sürmekle belli olur. Yiğitlik silah olmadan kazma kürekle savaşa gitmekle belli olur.

Tüm olumsuzluklara rağmen düşmanın karşısına dikilen yiğit ecdadımızı ve O’nun yiğit komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ü seviyoruz, sayıyoruz ve aynı kararlılıkla örnek alıp takip ediyoruz.

O gün ülkemizi işgal eden Amerika, İngiltere, Fransa, Rusya, İtalya öncülüğündeki ülkelerdi.

Bugün de ambargo uygulayan, çevremizi kuşatan ülkelerin aynı olduğunu görüyoruz
Yunan İzmir’e işgal için çıkarken limana gemisini getirip Yunana İzmir direnirse bombalayacağım diye bekleyen, tehdit eden Amerika idi.

Bugün de Yunanistan’a silah yığan, Yunan’ı cesaretlendiren, Adaları silahlandıran Amerika.
Dün İstanbul’u  beş yıl işgal altında tutan Amerika, İngiltere, Fransa idi. Bugün de Batı Trakya’ya Dedeağaç’a tankları, topları getiren Amerika.

Dün Suriye’yi işgal eden Fransa idi bugün Amerika, Rusya, Fransa.

Doğu Akdeniz’de hakkımızı gasp edip Yunan’a İsrail’e peşkeş çekmeye çalışan, donanması ile Yunanı koruyan Amerika ve Fransa.

Bizler de kahraman Atatürk’ün ve O’nun askerlerinin evlatları olarak her şartta mücadeleye hazırız.
Cumhuriyet Bayramımızın 99. yılı kutlu olsun.” 
 dedi.

Konuşmaların ardından program; Mustafa Üstündağ Ortaokulu öğrencileri tarafından “29 Ekim” adlı şiir ve Gebze Anibal Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından “Bugün” adlı şiirin okunması ile devam etti. Daha sonra Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisi ve Gebze Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan tekvando gösterisi yapıldı. 

İlçe düzeyinde düzenlenen; Spor etkinlikleri, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve protokol tarafından ödüllerinin takdim edilmesinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı geçit töreninin gerçeklemesiyle sona erdi.

reklam