reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiler: “Büyük Çanakkale Zaferi’nin 107. yılına ulaşmanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz!”

GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI: 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çiler: “Büyük Çanakkale Zaferi’nin 107. yılına ulaşmanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz!”
reklam

“Vatanımızın her köşesini işgal etmek için Çanakkale’de yapılan saldırılara karşı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde milletimizin imkansızlıklarla, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir savunmayla ve bağımsızlık mücadelesiyle toprağın her zerresinin şehit kanıyla sulandığı yerde muhteşem bir zafere imza attığı, yılmayan bir toplumun millete dönüştüğü büyük Çanakkale Zaferi’nin 107. yılına ulaşmanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri (Fransa, İngiltere, Yeni Zelanda, Avusturalya) arasında 1. Dünya Savaşı esnasında gerçekleşen, 18 Mart 1915 tarihinde başlayıp, 9 Ocak 1916 yılında onca yokluğa rağmen kadının, erkeğin, gencin ve yaşlının bugün üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılmak için olağanüstü bir mücadele ile sonuçlandırdığı Çanakkale Zaferi; tarihimize altın harflerle kazınan, inancın ve milletimizin bağımsızlık arzusunun eseridir. Çanakkale’de yaşananlar cesarettir, en karanlık gecelerde aydınlık sabahların rüyasıdır, umuttur ve gelecektir.

Çanakkale Zaferi’mizin 107. Yıldönümünde; kahramanlıkla canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Çanakkale Şehitleri’mizi, o günden bugüne vatanımızı korumak için şehit düşenleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizi gururla kutluyorum.”

reklam
%d