reklam
reklam
DOLAR 27,0609 % 0.23
EURO 28,8210 % 0.15
STERLIN 33,3575 % -0.2
FRANG 30,1031 % 0.17
ALTIN 1.676,64 % 0,17
BITCOIN 732.000 -0.417
reklam

Büyükşehir, Eskihisar evleri için ne düşünüyor?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Büyükşehir, Eskihisar evleri için ne düşünüyor?
reklam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli genelindeki kültür ve sanata katkıları biliniyor. Büyükşehir son yıllarda il genelinde pek çok tarihi eser ile yıkılmakta olan eski evlere sahip çıkarıp tadil ettirdi. Ayrıca bir çok köyde eski evleri de restore ettirmekle ön plana çıktı. Ancak Gebze’nin sahile bakan yüzü olan Eskihisar’da pek çok eski ev her an bakımsızlıktan ve ilgisiizlikten yıkılmak üzere. Büyükşehir’in buraya da el atarak bazı eski ve artık tarihi nitelikte olan evleri de restore ederek “Eskihisar Nostaljik) Eski Evler Sokağı” olarak tadil edilmesini bekliyor ve istiyor.

ESKİHİSARLILAR: ” BÜYÜKŞEHİR’İN KÜLTÜR-SANATA OLAN KATKILARINI BURADA DA BEKLİYORUZ!”

Bu anlamda görüş aldığımız pek çok Eskihisarlı vatandaşımız, ” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanata olan katkılarını biliyoruz. Ayrıca eski köyler olan yeni kırsal mahallelere katkıları da biliniyor, ancak Eskihisarımızın hem tabii görünümünün korunması ve muhafazası için, köyümüzün tarihi drokunun korunması şartı ile Büyükşehir Belediyemizin Eskihisar’a da el atmasını bekliyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı bir gün veya önemli bir mesaisini köyümüze ayırmasını beklemekteyiz. Eski evlerimiz yıkılmaya yüz tuttu” dediler. YILMAZ IŞIK

ESKİHİSAR’IN BAZI EVLERİ BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR: Bugün Eskihisar’da pek çok eski ve tarihi hüviyete yakın evin yıkılma ile başbaşa kaldığı görülüyor ve sadece Gebze Belediyesi ani yıkılmaya karşı evlerin yakınını koruma seti çekmiş durumda.
Bugün Gebze’nin denize açılan yüzü olan tarihi ve turistik kööyümüz olan Eskihisar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin daha yakın ilgisini bekliyor.
reklam
%d blogcu bunu beğendi: