DOLAR32,7769% 1.52
EURO35,0718% 0.44
STERLIN41,6424% 0.79
FRANG36,7927% 1.86
ALTIN2.456,21% 2,73
BITCOIN65.504,01-1.881
reklam

Bıyık, gençleri Anıtkabir’e götürdü

Darıca Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla sosyal medya üzerinden yapılan çekilişle belirlenen 30 genci Anıtkabir’e götürürken Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da gençlerle birlikte Ankara gezisine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bıyık, gençleri Anıtkabir’e götürdü
reklam

BAŞKAN MUZAFFER BIYIK, GENÇLERLE ANITKABİR VE ANKARA GEZİSİNE KATILDI

Darıca Belediyesi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu gençlerle birlikte yaşamak amacıyla sosyal medya üzerinden sorulan soruya doğru cevap veren gençler arasından yapılan çekilişle belirlenen 30 kişiyi Ankara gezisine götürdü. Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da gençlere sürpriz yaparak otobüsle birlikte Ankara gezisine eşlik etti.

GENÇLERLE ASLANLI YOL’DA YÜRÜDÜ

Darıca Belediyesi’nin gençlere yönelik hayata geçirdiği Gençlik Koridoru projesi kapsamında gerçekleşen çekilişe 18-25 yaş arasında olan ve Darıca’da ikamet eden gençler katılırken Ankara gezisinde sırasıyla Anıtkabir, 1. Meclis, Hacı Hacı Bayram Veli Türbesi ve Külliye ile Millet Kütüphanesi ziyaret edildi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da AK Parti Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Yılmaz ile birlikte gezi boyunca gençlere eşlik etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Kütüphanesini ziyaret eden Başkan Muzaffer Bıyık ve gençler, kütüphanede bulunan kitapları da incelediler. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret etmek için Aslanlı Yol’dan yürüyerek Anıtkabir’e çıkan Başkan Muzaffer Bıyık ve gençler, Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktılar.

ZAFER COŞKUSUNU GENÇLERLE PAYLAŞTIK

30 Ağustos zaferini kutlayan ve gençlerle Ankara gezisini değerlendiren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “30 Ağustos 1922, kurtuluş savaşımızı zaferle tamamladığımız tarihtir. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti vücut bulmuştur. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bizler şanlı ecdadımızın bize bıraktığı mirası sonsuza kadar yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle birlikte paylaşmak için 30 gençle birlikte Anıtkabir ve Ankara gezisi düzenledik” dedi.

HER ZAMAN GENÇLERLE YOL YÜRÜYECEĞİZ

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerle yol yürümeye deva edeceklerini kaydeden Başkan Muzaffer Bıyık, “Gençlere daha fazla ulaşmak ve taleplerini yerine getirebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz Gençlik Koridoru projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz Ankara gezisinin gençlerimize yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Çekilişle belirlenen ve ilk defa tanıştığımız genç kardeşlerimizle güzel vakit geçirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman onlarla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Bir kez daha tüm hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum” dedi.

GENÇLERDEN BAŞKAN BIYIK’A TEŞEKKÜR

Ziyarete katılan gençler de 30 Ağustos’un anlamına uygun ve güzel bir gezi geçirdiklerini ifade ederek etkinlik nedeniyle mutlu olduklarını söylediler. Darıca Belediyesi’nin ve Başkan Muzaffer Bıyık’ın gençlere yaklaşımını olumlu bulduklarını da ifade eden gençler, gezi boyunca gerek otobüste gerekse de ziyaretler sırasında kendileriyle samimi bir şekilde sohbet edip ilgilenen Başkan Muzaffer Bıyık’a ilgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür ettiler. Gençleri önemsediğini belirten Başkan Muzaffer Bıyık da gençlerle güzel bir gün geçirdiklerini ve keyif aldıklarını söyledi. Gezi sonunda Başkan Muzaffer Bıyık, gençlere çeşitli hediyeler takdim etti.

reklam