DOLAR32,6077% 0.38
EURO34,7852% 0.06
STERLIN40,5836% -0.13
FRANG35,9234% 0.86
ALTIN2.497,60% 0,53
BITCOIN2.049.7221.445
reklam

BİR SİYASİ PORTRE: Adem Kabakçı: “Doğup büyüdüğüm Taşköprü için siyasete atıldım!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
BİR SİYASİ PORTRE: Adem Kabakçı: “Doğup büyüdüğüm Taşköprü için siyasete atıldım!”
reklam

Çocukluğundan bu yana doğup büyüdüğü Kocaeli Taşköprü’de çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan, daha sonra da emlak işlerine giren bölgenin genç işadamlarından Adem Kabakçı, yıllardır hem siyaseten, hem idareten ihmal edilen Taşköprü için aktif siyasete atıldı. “Bölgemin bir çok sorununa deva olmak ve çare bulmak için yıla çıktık. O yüzden DEVA partisinin Derince ilçe yönetiminde yer aldım. Bölgemizin yaklaşık yedi asırlık bir geçmişi var. Yedi asırlık Türk yurdu olan Taşköprü’den çıkan insanlar artık söz sahibi olacak” diyor.

O’na Kocaeli Taşköprü Bölgesi’nde ( Derince ve Körfez İlçeleri’nin kuzey bölgesi) aktif olarak katıldığı partisi ile birlikte gerçekleşmekte olan köylere tanışma gezisinde rastlıyoruz: DEVA Partisi Derince İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabakçı‘ya.

DEVA Heyetinin köyleri ziyaret programında Tahtalı Divanı’na bağlı Geredeli köyünde, açılış konuşmasını bölgenin yeni siyasetçilerinden : DEVA Partisi Derince İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabakçı yapıyor.

Derince ilçesi’ne bağlı köylerde gerçekleşen DEVA Partisi Derince İlçe yönetimi gezisine İl başkan Yardımcıları Aliosman Kılcan ve Batuhan Aykan’ın da hazır bulunduğu ziyarete, İlçe Başkanı Zeynep Aydın Sudan ile birlikte heyette ilçe yöneticileri Önder Gündoğdu, Ersin Beliye, Zeynel Eren Gülmez, Zeynel Abidin Örkmez, Hakan Eryılmaz, Adem Kabakçı, Muhammer Ergün, Neziha Güler, Aliye Güler, Zeynep Polat Emre Birben arkadaşları ile katılıyor bölgenin işadamı Adem Kabakçı.

Siyasete DEVA Partisi‘nden ilk kez Taşköprü bölgesinden katılan Adem Kabakçı, 2005 yılından buyana Bölgede emlakcılık, yanı sıra yapıp aynı zamanda çiftcilikle uğraşıyor ve koyun çiftliği de var

Kendisine soruyoruz: Adem Kabakçı kimdir?

Adem Kabakçı kendisi yanıtlıyor: Adem Kabakçı: 1980 Kocaeli Derince Çavuşlu ishakçılar köyü doğumlu. Babam Ali Sedat Kabakçı, Annem Behiye Kabakçı. Evliyim, Eşim Öznur Kabakçı bir kızım var. İki kardeşim var. Ben kendim doğup büyüdüğüm köyümde oturmaktayım. ilk ve orta okulu ishakçılar okulunda okuduktan sonra berberliğe başlayıp .2000 yılında acemi birliğini Çanakkale, Usta birliği Manisa Turgutlu’da jandarma olarak yaptım.2005 yılında ticaret hayatına atılıp emlak danışmanlığına başladım. Ve halen emlak danışmanlığını devam ettiriyorum. İshakçılar köyünde Merkez Emlak adı altında ve izmit halk evinde iki ofis sahibiyim.” diyor.

Adem Kabakçı çocukluğundan beri baaba mesleği olan çiftçiliğe başlamış…
Adem Kabakçı, Cocukluğundan bu yana çiftcilik ve hayvancılık yapan ve şuan 200 başlık koyun çiftliği olup çiftçiliği baba mesleği görüp devam etmektedir.

Adem Kabakçı çok genç yaşta iş hayatına atılmış. Küçüklüğünden beri hayvan beslemeye karşı bir sevgisi olduğu için şu anda küçükbaş hayvan baktığı yani koyun çiftliği de bulunuyor.

“BÖLGEMİZE HİZMET ETMEK İÇİN YOLA KOYULDUM, SİYASETE ATILDIM!”

Kabakçı bu durumu bize: “2005 yılından buyana Bölgede emlakcılık yapıp aynı zamanda çiftcilik ve koyun çiftliğim var. Bugüne kadar Siyasete hiç girmeyip, bölgemin bir çok kökleşmiş sorunu olduğu için bölgemizin sesini duyurmak ve bölgemize daha güzel hizmet edebilmek için Deva partisinde siyasete başladım. Ben Türkiye genelinde 60 ilden fazya yeri gezmiş ve bilen birisiyim. Ticaret insanıyım ama artık bölgeme siyasetçi olarakz da hizmet etmek istiyorum. Çünkü bizim doğup büyüdüğümüz bölgemize bir vefa borcumuz var.” diye aktarıyor…

“DEVA PARTİSİ’NE BÜYÜK TEVECCÜH VAR”

Kabakçı: “Taşköprü bölgemiz yıllardır hem siyaseten hem idareten çok ihmal edilmişbir bölge. Ne doğığru dürüst eğitim yatkırımları ne doğru dürüst sağlık yatırımları yapılmış .

Çavuşlu’daki Sağlık Ocağı’nın perişan durumuna DEVA Partisi Derince İlçe Yönetimi ile il yönetimi el attı.

Çavuşlu’daki Sağlık Ocağımız örnektir. Var olan sağlık ocaklarımızın hali bile perişan. Partimize bölgemizde büyük teveccüh var. Başta İl başkanımız Adem Koç ile il yönetimine, İlçe Başkanımız Zeynep Aydın Sudan ve ilçe yönetimimize köylerde büyük ilgi ve teveccüh var. Bölgemizden Gebze Taşköprülüler Dernek Başkanı Ali Osman Kılcan abimiz de il yönetimindedir. Bizde ilçe teşkilatımız ile birlikte köylerimize programlar çerçevesinde açılıyor ve tanışma toplantıları tertip ediyoruz ” diyor.

EN BÜYÜK DESTEĞİ BABASINDAN ALIYOR

Taşköprülü İşadamı ve yeni siyasetçi DEVA Partisi Derince İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabakçı‘nın bu konuda en büyük desteği her zaman örnek aldığı bölgenin sevilen ve sayılan isimlerinden olan Babası Ali Sedat Kabakçı‘dan almış.

Derinceli siyasetçi ve işadamı Adem Kabakçı Babası Ali Sedat Kabakçı ile birlikte görülüyor. Kabakçı babası için şöyle diyor. ” Baba çınar ağacı gibidir meyvesi olmasa bile gölgesi yeter” diyor.

Adem Kabakçı: ” Babam dendiği zaman benim için akan sular durur. “Babamın her zaman çok büyük desteğini gördüm. Hayatta hep örnek aldığım kişilerin başında Canım Babam gelir” diyerek babasına olan sevgi ve saygıyı gösteriyor.

TAŞKÖPRÜ BÖLGESİNİN BİN YILLIK TÜRKLÜK GEÇMİŞİ VAR…BURAYA HİZMET ETMEK BENİM İÇİN KUTSALDIR…

DEVA Partisi Derince İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabakçı, ” DEVA Partisi’nden siyasete girmesini özet olarak şöyle tamamlıyor.”Yukarıda da belirttim. Bölgemizin bir çok kökleşmiş sorunu olduğu için bölgemizin sesini duyurmak ve bölgemize daha güzel hizmet edebilmek için Deva partisinde siyasete başladım. Burası yüzyıllardır Türk Yurdu. Bizim buraya hizmet etmemiz benim için kutsaldır ve benim vazifemdir. Çünkü bizim doğup büyüdüğümüz bölgemize bir vefa borcumuz var.”

Derince Deva Partisi İlçe yöneticisi Adem Kabakçı, ” Karagöllü Divanına bağlı Çalköy’de Yöresel hamur yiyeceklerini hazırlayan Neriman Hanım ile birlikte görülüyor.

Haber ve Fotoğraflar: YILMAZ IŞIK

reklam