DOLAR33,0394% 0.09
EURO36,0295% 0.01
STERLIN42,8758% -0.08
FRANG36,8877% 0.12
ALTIN2.581,54% 0,46
BITCOIN63.609,731.164
</div

Başkan Büyükgöz: “İstanbul, sokak köpeklerini Gebze’ye bırakıyor!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Büyükgöz: “İstanbul, sokak köpeklerini Gebze’ye bırakıyor!”
reklam

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bugün düzenlediği basın toplantısında sokak hayvanları ile ilgili olarak Kocaeli Valiliğine yapılan şikayetleri değerlendirdi ve ” Bizim kadar sokak hayvanlarına bakan bir belediye gösteremezler.Yılda 4 bin 600 sokak hayvanına hizmet veriyoruz. ” dedi. Büyükgöz ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarını getirerek Gebze sınırına bıraktığnı belirterek bunu bir video çekimi ile belgelendirdi.

Kocaeli Valiliği’ne sokak hayvanları ile ilgili yapılan şikayetler hususunda da açıklama yapan Başkan Büyükgöz, bu hususta ilgili belgeli şekilde konuştu ve şöyle dedi; “Şikayeti yapan kişiler bizden mama desteği alan ve bize geçmişte teşekkür eden kişilerdir. Yılda 4 bin 600 sokak hayvanına hizmet veriyoruz biz. Ayrıca barınak yapıyoruz. Bunu Gebzeli hemşerilerimiz çok yakından biliyor ve görüyor. Bunları yapan bir belediye hayvanlara farklı şeyler yapar mı” diyerek haksız şikayetten duyduğu üzüntüsünü dile getirdi.

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR KÖPEKLERİNİ GEBZE BÖLGESİNE BIRAKIYOR!”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ayrıca İstanbul Büyükşehir belediyesinin de Gebze bölgesine sokak hayvanı bıraktığının videolarını gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi araçlarının sokak hayvanlarını Gebze bölgesine bıraktığının videolarını da gazetecilere gösteren Büyükgöz; “İBB aracı hayvanları insanların bile geçmekte zorlandığı otoban üzerine bırakıyor. Bizim arkadaşlarımız kamera tespiti yapmasına rağmen iyi niyetle bu hayvanların da bakımını yapıyor. İstanbul’da ayda ne kadar hayvan bırakıldığı zaman zaman değişiyor. ” dedi. Büyükgöz; “Biz öyle inanıyoruz ki, o yaratıklar bize Allah’ın birer emanetidir. İnancımızın ve medeniyetimizin bize yüklediği görev çerçevesinde onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onları asla aç ve susuz bırakmayacağız” dedi.

GEBZE’YE KARŞI HAKSIZ KARALAMA
Son günlerde İzmit Belediyesinde yaşanan hayvanlara işkence olayının üzerinin Gebze’de yaşandığı iddia edilen bazı söylemlerle kapatılmak istendiğine işaret eden Başkan Büyükgöz açıklamasında, Kocaeli Valiliğine yapılan şikayeti de değerlendirerek; “Bu grubun üyelerinden sadece bir kişi bizim bölgemizden. Şikayet eden insanlara bugüne kadar ciddi anlamda yem desteği sağladık. Bizim verdiğimiz yemlerle hayvanları beslediler ve bize teşekkür mailleri bile attılar.

YILDA 4 BİN 600 CİVARINDA SOKAK HAYVANINA BAKIYOR GEBZE BELEDİYESİ

Gebze Belediyesi olarak bir yılda 4 bin 600 civarında sokak hayvanına hizmet veriyoruz. Ayrıca sokak hayvanları için yeni bir barınak yaptırıyoruz. Mutlukent’ten aldığımız hayvanları tutanaklarla barınağa teslim ettik biz. Ayrıca Ekim ayında Valiliğe şikayette bulunanlar Haziran ayında çekilen videoyu göndermişler” diyerek bu husustaki tutarsızlığa ve haksız şikayete de dikkat çekti.


reklam